Konin: Czeka na wyrok za znęcanie się ze skutkiem...

  Konin: Czeka na wyrok za znęcanie się ze skutkiem śmiertelnym

  Ola Braciszewska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ryszard Cz. nie przyznaje się do pobicia konkubiny

  Ryszard Cz. nie przyznaje się do pobicia konkubiny ©Fot. Ola Braciszewska

  Zbliża się do końca proces 40-letniego Ryszarda Cz. z Konina. Mężczyzna odpowiada za znęcanie się ze skutkiem śmiertelnym nad 44-letnią konkubiną. Grozi mu do 12 lat więzienia.
  Ryszard Cz. nie przyznaje się do pobicia konkubiny

  Ryszard Cz. nie przyznaje się do pobicia konkubiny ©Fot. Ola Braciszewska

  Wioletta P. mieszkała przez kilka lat ze swoją 19-letnią córką w domu Ryszarda Cz. przy ul. Żwirki i Wigury w Koninie. Para nie stroniła od alkoholu. W ich mieszkaniu często dochodziło do libacji, awantur i szarpaniny.

  W lipcu ubiegłego roku, po jednym z weekendów zakrapianych alkoholem, 44-latka źle się poczuła. Była blada i trzęsła się. Kiedy Ryszard Cz. wyszedł do pracy, córka Wioletty P. wezwała pogotowie.
  Kobieta zmarła w konińskim szpitalu. Przyczyną jej śmierci były obrażenia wewnętrzne.

  Po kilkumiesięcznym śledztwie Prokuratura Rejonowa w Koninie oskarżyła 40-latka o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad konkubiną. Zdaniem śledczych Ryszard Cz. wszczynał awantury i bił Wiolettę P. od października 2007 roku do lipca 2010 roku. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

  Podczas środowej rozprawy w Sądzie Okręgowym w Koninie zeznawali lekarze prowadzący Wiolettę P., policjant oraz kolega pary i jednocześnie uczestnik ich libacji alkoholowych. Jego zdaniem Ryszard Cz. zawsze odnosił się do konkubiny z należnym szacunkiem.

  - Nie pozwalał na nią powiedzieć złego słowa. Raz, czy dwa widziałem, że Wioletta miała rozcięty łuk brwiowy. Mówiła jednak, że się przewróciła - twierdzi Wojciech M. - W ten weekend u nich byłem i nie widziałem, żeby coś z nią było nie tak, żeby się źle czuła - dodał.

  Rozprawa, na której prawdopodobnie zaprezentowane zostaną już mowy końcowe, odbędzie się 5 kwietnia.
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo