Poznań: Sprzed fary wyrusza droga krzyżowa

  Poznań: Sprzed fary wyrusza droga krzyżowa

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Trasa czwartkowej Poznańskiej Drogi Krzyżowej

  Trasa czwartkowej Poznańskiej Drogi Krzyżowej ©Infografika Zviad Glonti

  Dzisiaj wieczorem przez miasto przejdzie po raz kolejny Poznańska Droga Krzyżowa. Wierni wyruszą sprzed fary na plac Adama Mickiewicza około godziny 18.45, po mszy świętej, która zaczęła się o godzinie 18.
  Trasa czwartkowej Poznańskiej Drogi Krzyżowej

  Trasa czwartkowej Poznańskiej Drogi Krzyżowej ©Infografika Zviad Glonti

  W tym roku Poznańska Droga Krzyżowa jest wyjątkowa, bo z krzyżem papieskim, który przyjechał do Wielkopolski wczoraj z Rzeszowa. To ten sam krzyż, który Ojciec Święty Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas drogi krzyżowej odprawianej przez kard. Josepha Ratzingera w rzymskim koloseum w Wielki Piątek w 2005 roku.

  Krzyż wcześniej został wystawiony o godzinie 16 w farze przy ul. Gołębiej. O godzinie 18 rozpoczęła się msza święta, a tuż po niej ok. godz. 18. 45 sprzed fary wyruszą uczestnicy drogi krzyżowej. Pójdą przez ulice Starego Miasta, aż do placu Adama Mickiewicza.

  - Ulice będą zamykane tylko na czas przemarszu. Na skrzyżowaniach staną policjanci , którzy pokierują ruchem - mówi Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki.

  Na trasie procesji zostanie ustawionych 14 ołtarzy symbolizujących 14 stacji drogi krzyżowej. Po nabożeństwie krzyż papieski trafi do parafii Najświętszego Zbawiciela, gdzie o 21 rozpocznie się adoracja. W następnych dniach odwiedzi także parafię na Żegrzu, Winiarach oraz na Wildzie.

  Od najbliższego piątku przez cały Wielki Post nabożeństwa drogi krzyżowej odbywać się będą we wszystkich poznańskich parafiach. Co roku dużo wiernych przyciągają szczególnie te, odbywające się u dominikanów i karmelitów.

  - W naszym kościele co piątek będziemy mieć dwie drogi krzyżowe: o 17.30 oraz 19.30. Wierni nie mieścili się w kościele, gdy była tylko jedna - mówi o. Roman Bielecki, dominikanin. - Na jednym z nabożeństw przygotowywanym przez duszpasterstwo akademickie i o. Jana Górę analizowane będą pisma Jana Pawła II.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo