Gniezno: Lewy spirytus za 4 miliony złotych

  Gniezno: Lewy spirytus za 4 miliony złotych

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Prawie 4 miliony złotych stracił Skarb Państwa przez działalność nielegalnych rozlewni alkoholu pod Gnieznem. Centralne Biuro Śledcze rozbiło gang, który odkażał spirytus i zajmował się jego dystrybucją.
  - Policjanci na trop nielegalnych rozlewni wpadli kilka tygodni temu i od razu zaczęli zbierać informacje o osobach, które były zaangażowane w proceder - mówi Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - W marcu wkroczyli na posesje w Mierzewie i Gorzykowie.

  Zobaczyli tam dwie kompletne linie składające się z pomp o dużej wydajności, zestawu filtrów, oraz zbiorników o pojemności 1000 litrów służące do oczyszczania skażonego spirytusu.

  Podczas przeszukań znaleźli też chemikalia do odkażania alkoholu, butelki, kapsle i kartony przygotowane do dystrybucji gotowego spirytusu.

  - Z naszych informacji wynika, że nielegalne rozlewnie działały od połowy 2009 roku i oczyszczono za ich pomocą co najmniej 75 tysięcy litrów skażonego spirytusu. Skarb Państwa stracił z tytułu podatku akcyzowego co najmniej 3 miliony 705 tysięcy zł - dodaje A. Borowiak.

  Sąd Rejonowy w Gnieźnie aresztował trzy osoby zamieszane w proceder. Grozi im do 8 lat więzienia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo