Ostrów: Pomnik dla papieża

  Ostrów: Pomnik dla papieża

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ostrowianie wybudują pomnik Jana Pawła II. Stanie on w miejscu, w którym 35 lat temu, jeszcze jako kardynał Karol Wojtyła, odprawił mszę podczas peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Całość ma być gotowa jeszcze przed uroczystością wyniesienia papieża na ołtarze.

  Inicjatywa wyszła od największej ostrowskiej parafii św. Stanisława Biskupa. W minioną niedzielę po mszach przeprowadzono tam zbiórkę funduszy na ten cel. Wierni mogli też zapoznać się z wizualizacją pomnika i okolicznościowej tablicy.

  - Na razie staramy się własny-mi siłami zgromadzić potrzebne pieniądze. Wierzę, że to się uda, ale oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie wsparcie ze strony innych osób czy instytucji. Bardzo pozytywnie oceniam pierwszą zbiórkę. Powtórzymy ją za jakiś czas - mówi proboszcz ks. Tomasz Ilski.
  Pomnik Jana Pawła II ma zostać odsłonięty najpóźniej 1 maja, czyli w dniu uroczystej beatyfikacji Ojca Świętego. Będzie się znajdował na placu przed Domem Katolickim, gdzie 35 lat temu stał ołtarz.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo