Ostrów: Aeroklub za dwa lata zorganizuje mistrzostwa Europy...

  Ostrów: Aeroklub za dwa lata zorganizuje mistrzostwa Europy

  Ryszard Binczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Międzynarodowa organizacja FAI na posiedzeniu komisji szybowcowej w Lozannie przyznała organizację 17. Mistrzostw Europy Aeroklubowi Ostrowskiemu. Zawody rozegrane zostaną od 30 czerwca do 21 lipca 2013 roku.
  - Do organizacji mistrzostw przygotowujemy się praktycznie już od trzech lat - mówi Tadeusz Malarczyk, prezes Aeroklubu Ostrowskiego. - Skupiliśmy się na poprawieniu łączy internetowych oraz zadbaliśmy o najwyższej klasy sprzęt meteorologiczny.

  Średnio na każdej tego typu imprezie startuje około stu szybowców będących najlepszymi konstrukcjami w danym czasie na świecie.

  Delegaci FAI, podejmując decyzję, docenili zarówno atrakcyjność okolic Ostrowa do wykonywania długich przelotów, jak również rozgrywane na aeroklubowym lotnisku co roku Krajowe Zawody Szybowcowe, które zyskały miano największych i najlepiej zorganizowanych w Polsce.

  - Musimy jeszcze rozbudować pole namiotowe i będziemy w pełni gotowi - dodaje Tadeusz Malarczyk. - To będzie doskonała promocja dla miasta oraz całego naszego regionu.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo