Poznań: Kwitnie pospornica - to znak, że wiosna tuż-tuż

  Poznań: Kwitnie pospornica - to znak, że wiosna tuż-tuż

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W pawilonie numer 2-3 palmiarni coraz ładniej wygląda pospornica. - Gdy zaczyna kwitnąć, to dla nas znak, że nadeszła wiosna - zapewnia Marek Krzyżaniak, zastępca dyrektora Palmiarni Poznańskiej.
  Na pospornicy pojawiły się białe kwiaty o słodkim zapachu - to znak, że wiosna tuż-tuż

  Na pospornicy pojawiły się białe kwiaty o słodkim zapachu - to znak, że wiosna tuż-tuż ©Fot. Agnieszka Smogulecka

  Faktycznie, na gałązkach pospornicy widać rozwinięte już listki, a także kiście białych kwiatków - w pobliżu można wyraźnie wyczuć ich słodką woń.

  - Teraz jeszcze ten zapach nie jest "duszący", ale gdy pospornica obsypie się kwiatem, aromat będzie można wyczuć z dużej odległości - opowiada M. Krzyżaniak.

  Wicedyrektor palmiarni zaznacza, że od lat na przedwiośniu pracownicy szklarni uważnie przyglądają się pospornicy. Dając sygnał o wiośnie, jeszcze nigdy ich nie zawiodła. Zwłaszcza w połączeniu z rozpoczęciem kwitnienia przez kleronedron.

  Kolorowe, czerwone i fioletowe kwiaty tych roślin już pojawiły się na przykład w pawilonie numer 7. Aby je zobaczyć, należy jednak wysoko zadzierać głowy - znajdują się tuż pod sufitem szklarni.

  Nadejście wiosny oznacza także zmiany w pracy obsługi technicznej palmiarni. W południe, nawet przy skąpym słońcu, w szklarniach jest ciepło, chociaż wyłączane jest już ogrzewanie. Uruchamiane jest tylko na noc, choć w razie powrotu mrozów szybko można je wyregulować, tak jak zimą.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo