Poznań: Młodzi inżynierowie nagrodzeni

  Poznań: Młodzi inżynierowie nagrodzeni

  PEJ

  Aktualizacja:

  Poznańska rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT już po raz dziesiąty przyznała nagrody za najlepsze prace dyplomowe w dziedzinie techniki.
  Główną nagrodę, pierwszy raz w historii konkursu, otrzymały aż cztery osoby. - Konkurs ma promować, ale też mobilizować młodych inżynierów - mówi Piotr Janicki, prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników. - Wyróżniamy prace, które są innowacyjne. Bo takie znajdą zastosowanie w gospodarce.

  Pierwszą nagrodę przyznano czterem pracom składającym się na wspólny projekt "Fabryka mebli na żywo". Pokazowa fabryka miała premierę podczas targów Drema 2010 na MTP. Twórcy to absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: Michał Maslej, Waldemar Mieszała, Artur Majchrzak i Piotr Podgórniak.

  Drugie miejsce zajęła praca, będąca analizą procesu powlekania kabli sygnałowych. Dzieło Piotra Wachowskiego z Politechniki Poznańskiej jest już wdrażane w jednej z wielkopolskich firm.
  Absolwentowi PP przyznano także nagrodę III stopnia. Dominika Rybarczyka doceniono za pracę dotyczącą konstrukcji serwonapędu z silnikiem skokowym.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo