Poznań: Dom w dziewięć tygodni

  Poznań: Dom w dziewięć tygodni

  Monika Kaczyńska, Katarzyna Wozińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W miniony weekend do Areny wybrało się wielu poznaniaków

  W miniony weekend do Areny wybrało się wielu poznaniaków ©JANUSZ LUDWICZAK

  Nie przestraszyła nas podwyżka VAT, nadal najczęściej szukamy przede wszystkim mieszkań dwupokojowych i kawalerek
  W miniony weekend do Areny wybrało się wielu poznaniaków

  W miniony weekend do Areny wybrało się wielu poznaniaków ©JANUSZ LUDWICZAK

  Kolejne targi mieszkaniowe i po raz kolejny potwierdziło się to, że najbardziej poszukiwane na wielkopolskim rynku są lokale dwupokojowe i kawalerki. W miniony weekend tym razem Tabelaofert.pl zaprosiła mieszkańców Poznania i okolic do hali Arena.

  Dwa dni targowe to nie lada gratka dla zwiedzających. Z ofertami pojawili się niemal wszyscy deweloperzy, a także banki, agencje nieruchomości czy firmy z branży wyposażenia wnętrz.
  Tym samym każdy znalazł coś dla siebie, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Tendencja już od dłuższego czasu się nie zmienia. Nadal poszukujemy przede wszystkim mieszkań dwupokojowych i kawalerek. Choć stopniowo wzrasta też zainteresowanie mieszkaniami czteropokojowymi, powyżej 80 metrów kwadratowych. A obawy, że na rynku może być zastój spowodowany podwyżką VAT, okazały się bezzasadne.

  - Zainteresowanie kupnem mieszkań pozostało niezmienne. Podwyżka tak naprawdę nie odgrywa wielkiego znaczenia dla klienta podejmującego strategiczną decyzję o zakupie mieszkania - komentuje Jacek Cenkiel, prezes UWI Inwestycje.

  Ogromną zaletą imprezy były specjalnie przygotowane przez wystawców promocje.
  - Podczas targów naszym potencjalnym klientom proponowaliśmy rabat w wysokości aż do 70 tys. złotych. Ta wiosenna promocja dotyczy realizacji domów w opcji prawie wykończony lub "pod klucz" - mówi Andrzej Śmigielski, szef poznańskiego oddziału Schwabenhaus Polska. Firma stawia gotowe energooszczędne domy w zaledwie 9 tygodni, a ich zaletą, poza wysoką jakością wykonania, jest standardowo montowana pompa ciepła znacząco obniżająca koszty eksploatacji budynku.
  Atrakcyjną promocję przygotowała również Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zielone Wzgórza" z Murowanej Goś-liny. - W naszej inwestycji domów wielorodzinnych na skraju Puszczy Zielonki oferujemy miejsce w hali garażowej gratis. Dzięki temu klient może zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych - mówi Adam Szweda, prezes SM "Zielone Wzgórza".

  Z kolei UWI Inwestycje na targach chwaliła się nowościami - drugim etapem inwestycji Malty Nowej (budynki B i C) oraz kolejnym etapem budowy na os. Stefana Batorego.

  - Sprzedaż obydwu ofert dopiero ruszyła i nasi potencjalni klienci będą mieli w czym wybierać. Oprócz prezentowanych lokalizacji oferujemy również ostatnie apartamenty w Willi Warta - wyjaśnia Jacek Cenkiel, prezes UWI Inwestycje.

  Targi to doskonały czas na debiut inwestycji. Deweloper Swój Dom po raz pierwszy zaprezentował osiedle Morena w Mosinie. Jest to zespół dwóch budynków o nowoczesnej architekturze, położonych tuż przy Wielkopolskim Parku Narodowym. Osiedle będzie zamknięte, monitorowane, a standard budynków podwyższony. To oferta, która może zainteresować zarówno klientów już mieszkających w okolicach Mosiny, jak i tych, którzy chcieliby przenieść się z Poznania.

  - Ci ostatni interesują się przede wszystkim większymi mieszkaniami - mówi przedstawiciel dewelopera. - Wydaje się, że wybierają większe mieszkanie poza Poznaniem, zamiast mniejszego w mieście. Kawalerki i mieszkania dwupokojowe wybierają klienci miejscowi.
  Ciekawą ofertę pokazało również Przedsiębiorstwo A. Grzegorczyk.

  - Nowością na targach są bliźniaki na osiedlu w Kamionkach, które wprowadziliśmy niedawno do swojej oferty. Ponadto prezentujemy szeregowce w Skórzewie oraz domy jednorodzinne i bliźniacze w Szczepankowie - mówi Paweł Grzegorczyk, specjalista ds. marketingu Przedsiębiorstwa A. Grzegorczyk.

  Na targach nie zabrakło także potentatów rynku nieruchomości. Swoją ofertę zaprezentowali Ataner, który zachęcał do kupna mieszkań na poznańskim Marcelinie, a także Nickel Development, Budimex Nieruchomości, Echo Investment czy Family House.

  Swoją ofertę mieszkań na osiedlu Nowa Malta zaprezentowała także firma Virke. Inwestycja, którą proponuje, to kameralne osiedle pomiędzy ul. Mogileńską a Pobiedziską, położone niespełna kilometr od Jeziora Maltańskiego.

  To niewielki, ogrodzony i monitorowany zespół mieszkaniowy składający się z czterokondygnacyjnych budynków mieszczących lokale od kawalerek, których powierzchnia niewiele przekracza 30 mkw., po mieszkania 88-metrowe. Niewątpliwym atutem inwestycji jest malownicze położenie, a mieszkań - posiadanie dużych balkonów, bądź tarasów. Największe z tych ostatnich mają powierzchnię przekraczającą 50 metrów kwadratowych. Budynki na osiedlu mają podwyższony standard wykończenia. Mimo to cena metra kwadratowego mieszkania zaczyna się od około 6 tysięcy złotych.

  Odwiedzający targi (a było ich znowu sporo) mogli także zapoznać się z ofertą pośredników w obrocie nieruchomościami, a także ofertami kredytowymi prezentowanymi przez doradztwa finansowe i banki.

  Organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje dla zwiedzających. Wśród nich między innymi bezpłatne warsztaty - 7 kroków do własnego M. Miały one pomóc poznać wszelkie formalności związane z zakupem mieszkania czy domu. Po raz pierwszy pojawiła się też tablica ogłoszeń, na której każdy chętny mógł bezpłatnie zamieścić swój anons.
  Patronat honorowy nad targami pełnił minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz prezydent Poznania Ryszard Grobelny, medialny - "Głos Wielkopolski".

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo