Poznań: - ZDM przeniesie się z Wilczaka na Zawady

  Poznań: - ZDM przeniesie się z Wilczaka na Zawady

  Beata Marcińczyk

  Wkrótce sprawy związane z drogami, a być może także z parkowaniem samochodów w strefie załatwiać będziemy już nie na Wilczaku, ale w nowej siedzibie Zarządu Dróg Miejskich przy ulicy Świętego Wincentego na Zawadach.
  O zmianie siedziby w ZDM mówiło się już od lat, jednak nigdy przeprowadzka nie nabrała tak realnych kształtów, jak teraz. W nieruchomościach przy ul. Św. Wincentego do niedawna funkcjonował oddział zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia. Na razie nie wiadomo, kiedy przeprowadzka ZDM dojdzie do skutku. Wiadomo jednak, że przejęta wiosną ubiegłego roku przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych posesja już została przekazana Wydziałowi Gospodarki Nieruchomościami. - Budynek poszpitalny przejęliśmy 30 kwietnia 2010 roku, a wydaliśmy WGN pod koniec lutego - mówi Magdalena Gościńska, rzecznik ZKZL.

  Wiadomo, że jesienią szefostwo ZDM-u oglądało zabudowania i wnętrza dawnego szpitala, by zorientować się, ile czasu i pieniędzy pochłonie niezbędny do przeprowadzki remont. Oceniali też, jak rozplanować biura.

  Łączna powierzchnia użytkowa budynku na Zawadach to 2 390 metrów kwadratowych. Na całość składają się: budynek główny, w którym wykorzystane mogą być piwnice, parter i dwa piętra oraz parterowy pawilon, przybudówka i chlorownia. Nieruchomość posiada też własną kotłownię. Ważną rolę spełnić ma teren niezabudowany - przeznaczony w przyszłości na parking, stworzony zapewne także z myślą o klientach.

  Na razie jednak dyrektor Zarządu Dróg Miejskich nie ujawnia szczegółów przeprowadzki, w tym jej daty. - Jesteśmy w trakcie przejmowania nieruchomości. Musi ona najpierw zostać wyremontowana - podkreśla Jacek Szukała, dyrektor ZDM-u. - Potem zastanowimy się, czy do nowej siedziby przeprowadzi się cały zarząd, łącznie z Biurem Strefy Parkowania.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo