Leszno: Od jutra do dworca PKP tylko pieszo

  Leszno: Od jutra do dworca PKP tylko pieszo

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do połowy lipca nie będzie można dojechać samochodem do budynku dworca kolejowego

  Do połowy lipca nie będzie można dojechać samochodem do budynku dworca kolejowego ©Fot. Daniel Andruszkiewicz

  W poniedziałek zaczyna się kolejny etap przebudowy ulicy Dworcowej w Lesznie. Ekipy budowlane zajmą się teraz wymianą nawierzchni. W związku z pracami mieszkańcy muszą przygotować się na spore utrudnienia, bo aż do połowy lipca droga zostaje zamknięta dla ruchu.
  Do połowy lipca nie będzie można dojechać samochodem do budynku dworca kolejowego

  Do połowy lipca nie będzie można dojechać samochodem do budynku dworca kolejowego ©Fot. Daniel Andruszkiewicz

  Do tej pory nie wyznaczono jeszcze alternatywnego parkingu samochodowego, a to oznacza, że do budynku dworca będzie można dostać się jedynie pieszo. Zmieniają się również trasy kursowania miejskich autobusów.

  Remont ulicy Dworcowej rozpoczął się już w ubiegłym roku. Miasto prowadzi go przy współpracy ze spółką PKP, która jest właścicielem placu przed budynkiem dworca kolejowego.

  Przez różnego rodzaju perturbacje prace i tak ruszyły z kilkumiesięcznym opóźnieniem.
  Miały się rozpocząć w wakacje, kiedy ruch pasażerów jest najmniejszy. Nie było to jednak możliwe i podróżni musieli kluczyć pomiędzy wykopami, maszynami i robotnikami, którzy wymieniali infrastrukturę podziemną i układali nowe chodniki.

  Teraz przyszła pora na wymianę nawierzchni, co pociągnie za sobą jeszcze większe utrudnienia. Ulica Dworcowa zostanie w poniedziałek wyłączona z ruchu, a innego dojazdu do dworca nie ma.

  Nie ma też zbyt wielu miejsc parkingowych, z których mogliby skorzystać pasażerowie. Do dyspozycji mają płatne miejsca przy ulicy Słowiańskiej lub ulicy Kasprowicza (naprzeciwko sądu). Władze liczyły, że auta będą się mogły zatrzymywać przy dworcu towarowym, po wschodniej stronie torów. Jest to jednak teren zamknięty, a miasto nie wystąpiło do spółki z wnioskiem o jego udostępnienie. Tak więc kierowcy, którzy postanowią się tam zatrzymać, zostaną ukarani mandatem.

  Zmieniają się także trasy i przystanki autobusów komunikacji miejskiej. Zawieszone zostają odjazdy autobusów linii 0 i 10 z przystanku na ulicy Kasprowicza (pod wiaduktem). Będą z niego odjeżdżały tylko linie 3, 4 i 11. Dla linii 0 i 10 zorganizowane zostaną tymczasowe przystanki przy ulicy Towarowej (wiata autobusowa) oraz dla linii 3,4 oraz 11 przy ulicy Kasprowi-cza (naprzeciwko sądu).

  Remont i zmiana organizacji ruchu potrwają do połowy lipca.
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo