Łobżenica: Poligon ma przyciągnąć uczniów

  Łobżenica: Poligon ma przyciągnąć uczniów

  DB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy rozpocznie się nabór do klasy wojskowej. To nowy pomysł, który ma przyciągnąć młodzież w czasach, kiedy szkoły mają problemy z naborem.
  Uczniów brakuje z powodu niżu demograficznego w rocznikach, które kończą gimnazja. Już w tym roku szkolnym placówka w Łobżenicy utworzyła tylko dwie klasy pierwsze, choć planowano trzy.

  Opiekę nad nową klasą wojskową obejmie Jednostka Wojskowa nr 3299 w Mirosławcu. W jeden dzień w tygodniu mają się odbywać zajęcia z przysposobienia obronnego. Młodzież będzie uczyła się topografii, terenoznawstwa, będą również wyjazdy na poligon, spływy kajakowe i obozy survivalowe. W dniu zajęć wojskowych uczniowie będą musieli chodzić w mundurach.

  Lekcje z wojskowymi mają się odbywać w pierwszej i drugiej klasie, ostatni rok będzie poświęcony na przygotowania do matury. W pozostałe dni będą odbywały się normalne lekcje, z tą różnicą, że w klasie wojskowej geografia i język angielski będą realizowane w wersji rozszerzonej.

  Podczas drzwi otwartych, które odbędą się 9 kwietnia, żołnierze z Mirosławca będą reklamowali klasę wojskową i zachęcali do jej wybrania.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo