Nowy Tomyśl: Kolejny raz radni nie zgadzają się na...

  Nowy Tomyśl: Kolejny raz radni nie zgadzają się na transmisję obrad

  Kuba Czekała

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nowy Tomyśl: Kolejny raz radni nie zgadzają się na transmisję obrad

  ©archiwum

  Nie będzie transmisji, a nawet retransmisji obrad sesji Rady Miejskiej Nowego Tomyśla. Radni byli niechętni temu projektowi.
  Nowy Tomyśl: Kolejny raz radni nie zgadzają się na transmisję obrad

  ©archiwum

  Sprawa transmitowania obrad Rady Miejskiej dla szerszego gremium mieszkańców ciągnie się od wielu miesięcy. Pierwszy raz pojawiła się już na długo przed zakończeniem poprzedniej kadencji. Inicjatywę taką złożyli radni klubu "Samorządni" Powiatu Nowotomyskiego. Jednak projekt nie ma poparcia wśród innych radnych. Sesje co prawda są nagrywane, jednakże taśmy z obrad trafiają do szuflady.

  Na ostatniej sesji miał zostać przedstawiony projekt uchwały w tej sprawie. Miał, jednak nie został, mimo że został opracowany.

  Projekt uchwały zawierał szereg wytycznych dotyczących pokazywania go szerszemu forum odbiorców. Zakładał między innymi, że sesja będzie transmitowana w telewizji kablowej bez przerw w nadawaniu oraz bez reklam w trakcie jej trwania oraz że kopie audio wideo dostępne będą do wypożyczenia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Nowym Tomyślu.

  Projekt nie trafił jednak do porządku obrad. Dlaczego?
  Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wlekły podczas obrad wyjaśnił, że projekt uchwały nie uzyskał aprobaty radnych. Po konsultacjach z wiceprzewodniczącymi i radcą prawnym, przewodniczący doszedł do wniosku, że nie jest to materiał, którym rada jako właściciele dysponuje.

  I po raz kolejny transmitowanie dla szerszej publiczności obrad radnych przepadło.
  Podczas obrad radni zatwierdzili między innymi taryfy opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Tomyślu.

  Wyrazili zgodę na dokonanie przez burmistrza Nowego Tomyśla w imieniu gminy Nowy Tomyśl, na rzecz ENEA, darowizny nowo wybudowanych urządzeń oświetlenia ulicznego zlokalizowanych w miejscowości Nowy Tomyśl, Róża i Boruja Kościelna.

  Odznaczenie "Zasłużony dla Gminy i Miasta Nowy Tomyśl" nadano Zdzisławowi Kościańskiemu, Edwardowi Kupcowi oraz Bogumiłowi Wojcieszakowi.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie potrzebna zgoda

  Wal (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  A co radni mają do gadania ich zgody nie potrzeba są osobami publicznym za nasze pieniądze albo się zgadzają albo wynocha

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo