Konin: Prokurator bada finanse kopalni

  Konin: Prokurator bada finanse kopalni

  Ola Braciszewska, Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Cztery osoby z kopalni węgla w okolicach Konina, w tym członka zarządu, zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego. Zdaniem funkcjonariuszy, z kopalni były wyprowadzane pieniądze.
  Sprawę badają prokuratorzy z Zielonej Góry. Jak mówią, to duże, wielowątkowe śledztwo. Jeden z nich dotyczy właśnie wyprowadzania pieniędzy za pośrednictwem klubu żeglarskiego.

  Funkcjonariusze dowiedzieli się, że klub wystawił wiele faktur na zorganizowanie szkoleń dla pracowników spółki. Kopalnia w oparciu o te dokumenty przelała (od grudnia 2008 do marca 2010 roku) w sumie 60 tysięcy złotych. Sęk w tym, że - jak sprawdzono - w rzeczywistości takie szkolenia się nie odbyły.

  - Policjanci ujawnili, że w proceder ten zamieszane są osoby z najwyższego kierownictwa kopalni i klubu sportowego - mówi Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Nielegalny transfer pieniędzy odbywał się z inicjatywy oraz za aprobatą tych osób.

  Kilka dni temu funkcjonariusze rozpoczęli zatrzymania. Ujęli członka zarządu (pełniącego jednocześnie funkcję jednego z dyrektorów) oraz trzy inne osoby.

  - Niektóre z zatrzymanych osób zajmowały kierownicze stanowiska w klubie żeglarskim powiązanym ze spółką - dodaje Andrzej Borowiak.

  W piątek wieczorem, dwie z czterech zatrzymanych osób spotkały się dziennikarzami. Chcieli swą obecnością pokazać, że nie zostali aresztowani, a jedynie zatrzymani w celu przesłuchania przez prokuratora. Podejrzani z KWB "Konin" w Kleczewie zadeklarowali, że nie mają nic w tej sprawie do ukrycia i na wszystko mają dokumenty.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Złodziejstwo

  Nick (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Oby CBŚ dobrało się do tych, którzy ustawiali w tej firmie wiele przetargów. Wszyscy zainteresowani wiedzą o jakie inwestycje chodzi

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo