Podróż po powiecie z kartą aglomeracyjną

  Podróż po powiecie z kartą aglomeracyjną

  Katarzyna Fertsch, Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań przegrał pierwszą rundę rywalizacji z Trójmiastem. Nie rozpoczęło się jeszcze pilotażowe testowanie Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej, która między innymi ma zastąpić KOM-kartę i bilet umożliwiający podróżowanie po całej aglomeracji.
  Tymczasem na Wybrzeżu są już całodzienne bilety metropolitalne i wspólne miesięczne. Trzeba jednak przyznać, że projekt wielkopolski jest bardziej złożony.

  Karta aglomeracyjna będzie zawierać dane osobowe, niekwalifikowany podpis elektroniczny. Zainteresowani będą mogli doładować na nią KOM kartę. Zastąpi ona legitymację studencką czy kartę biblioteczną. W tym ostatnim przypadku dotyczy to bibliotek uczelnianych oraz Biblioteki Raczyńskich.
  W przyszłości będzie pełnić rolę portmonetki elektronicznej. Bank wgra w nią swoją kartę płatniczą. To wszystko stanie się możliwe po zakończeniu pilotażu. Ma on trwać pięć miesięcy. Działanie i możliwości sprawdzać będą urzędnicy magistratu, uczniowie Zespołu Szkół Komunikacji oraz dziennikarze. Łącznie planuje się wydać prawie dwa tysiące kart.

  - Mamy bazy danych. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wgrało KOM-karty. Organizacyjnie jesteśmy gotowi do pilotażu - zapewnia Piotr Kołodziejczyk, sekretarz miasta. Teraz wszystko w rękach marszałka województwa. Dopiero po podpisaniu umowy będzie można wystartować z testowaniem PEKA. - Porozumienie jest bardzo potrzebne i ubolewam, że tyle czasu trwa uzgadnianie szczegółów. Jesteśmy jedną z najbardziej zainteresowanych gmin - twierdzi Tomasz Łęcki, burmistrz Murowanej Gośliny.

  Z karty aglomeracyjnej będą mogli skorzystać nie tylko poznaniacy, ale także mieszkańcy powiatu.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo