Gniezno: Zatoka tylko dla autobusów

  Gniezno: Zatoka tylko dla autobusów

  Karolina Barełkowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pojazdy uniemożliwiają wjazd do zatoki autobusom

  Pojazdy uniemożliwiają wjazd do zatoki autobusom ©Straż Miejska w Gnieźnie

  Od kilku tygodni trwa akcja strażników miejskich mająca na celu kontrolowanie zatok autobusowych przy przystankach MPK. Efekt - kilkanaście nałożonych mandatów za parkowanie w niedozwolonym miejscu.
  Pojazdy uniemożliwiają wjazd do zatoki autobusom

  Pojazdy uniemożliwiają wjazd do zatoki autobusom ©Straż Miejska w Gnieźnie

  Akcję rozpoczęto wspólnie z pracownikami przedsiębiorstwa miejskiego, ponieważ - jak tłumaczy Piotr Wierciński, komendant municypalnych w Gnieźnie - kierowcy pojazdów traktują te miejsca często jako darmowe miejsce parkingowe.

  - Stwarzają tym jednak zagrożenie dla bezpieczeństwa osób korzystających z przejazdów autobusami komunikacji miejskiej - podkreśla. Jak dodaje, w sposób szczególny strażnicy zwracają uwagę na zatoki autobusowe przy ulicy Witkowskiej, Dworcowej, Łubieńskiego, Dąbrówki, Wyszyńskiego, 3 Maja, Żwirki i Wigury, Budowlanych oraz ul. św. Wawrzyńca.

  - Pomimo systematycznych kontroli przeprowadzanych przez nas wspólnie z pracownikami MPK kierowcy nadal parkują na nich swoje pojazdy. Ten problem niestety powraca jak bumerang - przyznaje komendant Wierciński. Jak dodaje, kierowcy "złapani" przez strażników muszą się liczyć z mandatem karnym.

  - W ostatnim czasie, przy ul. Budowlanych, ukarany został dostawca wędlin. Tłumaczenie, że zajęło mu to dwie minuty, nie uchroniło go przed mandatem, ponieważ akurat w tym czasie kierowca autobusu nie mógł swobodnie podjechać po oczekujących pasażerów - informuje komendant Wierciński. Jak dodaje, kierowcy nie mają co liczyć na szybkie zakończenie akcji.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo