Granowo: Trwa remont linii kolejowej

  Granowo: Trwa remont linii kolejowej

  Malwina Korzeniewska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Granowo: Trwa remont linii kolejowej

  ©Malwina Korzeniewska

  Przedsięwzięcie, które jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, to ważna inwestycja, mająca głównie na celu skrócenie czasu przejazdu na trasie modernizowanej linii.
  Granowo: Trwa remont linii kolejowej

  ©Malwina Korzeniewska

  - Jest to inwestycja zapowiadana od lat i oczekiwana. Jej realizacja zwiększy znaczenie transportu kolejowego i odciąży zatłoczone drogi. Niestety, zanim zostanie osiągnięty zamierzony cel, społeczeństwo czekają też chwilowe utrudnienia w zakresie komunikacji kolejowej, wiążące się z remontem, gdyż zgodnie z zapowiedzią od marca do lipca nastąpi przerwa w kursowaniu pociągów od Stęszewa do Lubonia. Kolej będzie posiłkowała się w tym okresie komunikacją samochodową - wyjaśnia sekretarz gminy Granowo Hanna Kaczmarek.


  Podczas ostatniej sesji, radni podjęli uchwałę o bezpłatnym przejęciu budynków kolejowych wraz z terenami przyległymi do zasobów komunalnych gminy. Uchwała ta jest jednym z pierwszych kroków, które wdrażają procedurę przejęcia oferowanych nieruchomości i terenów należących obecnie do Polskich Kolei Państwowych. Gmina ma także plany co do dalszego utrzymania i modernizowania gminnego targowiska oraz terenów wokół stacji kolejowej. Działanie to umożliwi wydzielenie dróg dojazdowych oraz poszerzenie ul. Torowej. Zanim jednak gmina stanie się właścicielem oferowanych nieruchomości i oficjalnie będzie mogła nimi zarządzać, upłynie trochę czasu, dlatego mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

  Jak informują PKP, modernizacja linii kolejowej na trasie Sulechów - Luboń na terenie województwa wielkopolskiego ma duże znaczenie w obsłudze połączeń małych miejscowości z aglomeracją poznańską. Od najbliższego poniedziałku, a więc od 14 marca do 2 lipca PKP zamkną całodobowo linię na odcinku Stęszew - Luboń.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo