Poznań: 600 tys. zł kosztowało odnowienie zdewastowanej...

  Poznań: 600 tys. zł kosztowało odnowienie zdewastowanej Arkadii

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ponad 600 tys. zł zapłacono za odnowienie elewacji budynku. Zmycie napisów to kolejne koszty

  Ponad 600 tys. zł zapłacono za odnowienie elewacji budynku. Zmycie napisów to kolejne koszty ©Paweł Miecznik

  W ubiegłym tygodniu z budynku Arkadii zginęła tabliczka informująca o tym, że znajduje się w nim konsulat Niemiec. Kilka dni temu mury oszpecono gryzmołami. "Geniusz" malarstwa ściennego kilkanaście razy nasmarował na ścianach "EM" - przypuszczalnie swoją parafkę. Na szczęście elewacja zabytkowego budynku pokryta jest substancją antygraffiti, ułatwiającą zmywanie takich bohomazów. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych nie ma jednak zamiaru tak tej sprawy pozostawiać.
  Ponad 600 tys. zł zapłacono za odnowienie elewacji budynku. Zmycie napisów to kolejne koszty

  Ponad 600 tys. zł zapłacono za odnowienie elewacji budynku. Zmycie napisów to kolejne koszty ©Paweł Miecznik

  - Skontaktujemy się z odpowiednimi służbami. W tym punkcie miasta jest wiele kamer. Być może, na którejś z nich jest nagranie, które pomogłoby w zidentyfikowaniu sprawcy - mówi Magdalena Gościńska z ZKZL.

  Rzecz w tym, że Arkadia systematycznie jest niszczona przez wandali. W poprzednich latach "twórczość" naścienną uprawiano pod sukiennicami, przy wejściu do EMPIK-u. Usuwanie części malunków, ze względu na użyte farby, było bardzo trudne. Dlatego w ubiegłym roku elewację udoskonalono - do wysokości 2,5 metra pokryto ją powłoką, z której łatwiej usunąć napisy. Nie znaczy to jednak, że nie pociąga to za sobą kosztów.

  - Zleciliśmy zrobienie dokumentacji fotograficznej na potrzeby ZKZL i ubezpieczyciela budynku - wyjaśnia Maria Wellenger, rzecznik prasowy MPGM, zarządcy. - Jesteśmy w trakcie rozmów z firmami specjalizującymi się w usuwaniu tych napisów i sprawdzania, ile będzie to kosztować.

  Kwestią do wyjaśnienia jest sprawa funkcjonowania ochrony w tym budynku i zakresu jej działania. Gryzmoły powstały na ścianie, w której są drzwi do biur, a także do punktu ochrony.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo