Pleszew: Wuefista bez dyplomu uczył dzieci

  Pleszew: Wuefista bez dyplomu uczył dzieci

  JAT

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jeden z pleszewskich nauczycieli przez 13 lat prowadził zajęcia z wychowania fizycznego, nie mając ukończonych studiów. Po tym jak prawda wyszła na jaw, wuefista został zwolniony z pracy, a sprawą jego dyplomu zajęła się prokuratura.
  Śledczych o całej sprawie powiadomił dyrektor szkoły, który w teczce akt osobowych nauczyciela odnalazł tylko zaświadczenie o odbytych studiach licencjackich w 1998 roku w jednej z akademii wychowania fizycznego. Dyrektor szkoły zażądał od wuefisty przedłożenia dyplomu i skontaktował się z uczelnią.

  Okazało się, że uczelnia nie posiada uchwały rady wydziału o nadaniu tytułu licencjata wuefiście, a także adnotacji o wydaniu dyplomu. 18 lutego nauczyciel przedstawił dyrektorowi dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia z datą... 17 lutego 2011 roku.

  Odpowiedzialny za oświatę w gminie wiceburmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak uważa, że należy poczekać na wyjaśnienia prokuratury i dopiero wówczas będzie można mówić o krokach, jakie podejmie w tej sprawie miasto.

  - Wydałem polecenie sprawdzenia dokumentacji osobowej wszystkich pracowników podległych mi placówek oświatowych - dodał Arkadiusz Ptak.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Papierologia, papierologia. A umiejętności?

  belfruś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Komuna wraca. A jak był dobrym nauczycielem, to co? Powieszą go?
  Okazuje się, że w naszym chorym kraju ważny jest tylko papierek z pieczątką. Efekty potem widać - ostatnio dwie poznańskie szkoły...rozwiń całość

  Komuna wraca. A jak był dobrym nauczycielem, to co? Powieszą go?
  Okazuje się, że w naszym chorym kraju ważny jest tylko papierek z pieczątką. Efekty potem widać - ostatnio dwie poznańskie szkoły zostały okradzione przez... pieczątkowanych specjalistów. OOOczywiście na wszystko były pieczątki, podpisy, uzupełnione formularze, podliczone tabelki.

  ---Trzeba powołać komisję i sprawdzić, jak facet prowadził zajęcia. Jak źle, to do kicia. Jak dobrze, to dać mu naganę i pod przymusem aresztu wysłać na zaoczne studia + kurs pedagogiczny. W końcu kilkanaście lat temu nie był potrzebny dyplom wyższej uczelni w szkołach podstawowych.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo