Poznań: Piotr Nycz nie zostanie zastępcą dyrektora POSUM

  Poznań: Piotr Nycz nie zostanie zastępcą dyrektora POSUM

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  K. Nowakowski, szef POSUM, nadal szuka zastępcy

  K. Nowakowski, szef POSUM, nadal szuka zastępcy ©Szymon Siewior

  Dr Piotr Nycz, lekarz i ważny działacz poznańskiej Platformy, nie przyjął propozycji zostania zastępcą dyrektora do spraw medycznych w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznym Usług Medycznych.
  K. Nowakowski, szef POSUM, nadal szuka zastępcy

  K. Nowakowski, szef POSUM, nadal szuka zastępcy ©Szymon Siewior

  Zaproponował mu to kilka dni temu szef placówki Krzysztof Nowakowski. Do poszukiwania zastępcy zobowiązują go przepisy - sam nie będąc lekarzem, powinien mieć zastępcę z wykształceniem medycznym. O decyzji Piotra Nycza dyrektor poinformował podczas wczorajszego spotkania ze związkami zawodowymi. Na nim właśnie przyszły wicedyrektor do spraw medycznych miał być załodze przedstawiony.

  - Spotkanie się odbyło, ale dr Nycz się na nim nie pojawił - mówi Krzysztof Kokot, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia POSUM. - Dyrektor poinformował nas o jego decyzji.

  Lekarz nie podał powodów swojej rezygnacji. Nam powiedział jedynie, że jest przekonany, że mógłby zrobić dla POSUM wiele dobrego. W związku z tym mówienie o nim w kontekście "skoku PO na POSUM" jest nieporozumieniem. On sam jest przekonany, że istnienie takiego jak POSUM ośrodka, skupiającego w jednym miejscu wiele specjalistycznych przychodni, "jest ze wszech miar uzasadnione".

  Podczas spotkania ze związkami zawodowymi poruszony został też wątek restrukturyzacji POSUM. Wciąż nie jest rozstrzygnięte, w jakiej formie ma być ona przeprowadzona. Pracownicy domagają się informacji, jak ma wyglądać przyszłość ośrodka. Sami już pół roku temu opowiedzieli się za powołaniem spółki pracowniczej.

  Wczoraj dowiedzieliśmy się też, że konta POSUM nie są już zajęte przez komornika. - Komornik zaspokoił swoje roszczenia - poinformował dyrektor ośrodka Krzysztof Nowakowski.

  Komornik zajął konta POSUM pod koniec ubiegłego roku. Domagał się - i dostał - 750 tys. zł. Teraz POSUM będzie się domagał zwrotu części tej kwoty. Podstawą zajęcia komorniczego była bowiem sprawa sądowa sprzed sześciu lat, która - choć korzystna dla POSUM - skończyła się zajęciem komorniczym.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo