Poznań: Targi Gardenia przyciągnęły tłumy

  Poznań: Targi Gardenia przyciągnęły tłumy

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Samochód z trawy, ogród marzeń, najpiękniejsze bukiety i wiele innych ciekawostek można było oglądać przez trzy dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Targów Ogrodniczych Gardenia. To największa tego typu impreza w Polsce.
  Na Targach Gardenia można było zaobserwować nowe trendy w ogrodnictwie

  Na Targach Gardenia można było zaobserwować nowe trendy w ogrodnictwie ©Fot. Waldemar Wylegalski

  Ofertę przygotowano tak, by była interesująca nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla miłośników ogrodów, upraw balkonowych i domowych.

  Nie jest to wcale tanie hobby, bo rośliny mogą kosztować nawet ponad tysiąc złotych. Jeżeli chcemy kupić plac zabaw, musimy doliczyć kolejny tysiąc, a na narzędzia ogrodowe co roku wydamy kolejne tysiące. A przecież warte zainteresowania są też dekoracje. Największe z tych pokazywanych na targach ważyły ponad tonę (!) i kosztowały ponad 5 tysięcy złotych.

  - Chociaż za oknami jeszcze śnieg i mróz, już przygotowuję się do wiosny - mówi Kazimierz Dolniak, działkowiec z 32-letnim stażem. - Na targach poszukiwałem nowości i muszę powiedzieć, że parę rzeczy wypatrzyłem.
  Przede wszystkim piękne place zabaw dla moich wnuków. Zajmą niewielką przestrzeń, a zabawy będzie na całe lato. Zainteresowała mnie też trawa pod nazwą "SOS", która kiełkuje już w temperaturze sześciu stopni Celsjusza. To świetna propozycja, bo wiosnę można witać już pięknym i zielonym trawnikiem - dodaje.

  Odwiedzający Gardenię w niedzielne przedpołudnie prosili o poradę ambasadorkę targów, czyli popularną Maję Popielarską. Prezenterka przyjechała podpisywać i promować swoją książkę.

  Zawodowcy mieli okazję porozmawiać nie tylko na temat nowości w świecie roślin, ale także o aranżacji przestrzeni miejskiej. Można się było nawet przejść po skwerze, który na trzy dni został stworzony w targowej hali.

  - Powinniśmy zadbać nie tylko o architektoniczny wygląd naszych miast, ale przede wszystkim o tereny zielone, bo one w dużej mierze stanowią o atrakcyjności miejsca - twierdzi Marian Pałkiewicz, architekt terenów zielonych. - Teraz modny jest modernizm, czyli proste i spokojne rozwiązania bardzo przyjazne dla przechodniów i spacerowiczów.

  Panie z wielką uwagą obserwowały mistrzów bukieciarstwa na pokazach florystycznych. Można było nie tylko zobaczyć, co obecnie jest modne, ale także posłuchać o odpowiednim doborze roślin i dodatków, jak je ze sobą łączyć i na jakie okazje.

  Po raz pierwszy też obok targów Gardenia odbywał się Salon Zoologiczny Animal Market. Wystawcy przywieźli do Poznania akcesoria, karmę i galanterię dla zwierząt domowych. Nie zapomniano także o wędkarzach.  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo