Wieleń: Noteć zalała drogę i podtopiła gospodarstwa

  Wieleń: Noteć zalała drogę i podtopiła gospodarstwa

  Ewa Auer

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Z powodu zatoru lodowego na Noteci została zalana droga powiatowa koło Wielenia. Podtopionych jest także osiem gospodarstw rolnych.
  Zator lodowy na Noteci w pobliżu Wielenia spiętrzył wodę w rzece. Już w piątek wieczorem woda zaczęła wylewać się na drogę powiatową łączącą Drawsko z Krzyżem Wielkopolskim. Zalała ją wtedy 15-centymetrowa warstwą.

  Rano w sobotę w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Czarnkowie podjęto decyzję o zamknięciu drogi i zorganizowano objazdy, przez Wieleń i Drawsko.

  - Warstwa lodu na Noteci ma grubość 25 centymetrów, przesuwa się powoli w górę rzeki, czekamy na odwilż, na to, by lód puścił - mówi Adam Górzyński, z PCZK w Czarnkowie. - Lepiej jednak, że woda wylała na drogę, bo dzięki temu Noteć nie zalała wielu gospodarstw - dodaje.

  Podtopionych jest jedynie osiem gospodarstw w okolicy ulicy Kosynierów w Wieleniu.

  Woda wczoraj jednak nadal przybierała. Droga była już zalana na długości ponad 90 metrów. Nie wiadomo jeszcze, jak długo będzie zamknięta.

  Droga powiatowa Drawsko - Krzyż Wielkopolski tej zimy była już zalewana przez Noteć wielokrotnie w grudniu i styczniu. A przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy przyszła odwilż, woda zalała w Wieleniu wiele posesji.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo