Poznań: Zmienią studium dla os. Zwycięstwa?

  Poznań: Zmienią studium dla os. Zwycięstwa?

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Miejska Pracownia Urbanistyczna zajmie się przygotowaniem zmiany studium zagospodarowania dla terenu znajdującego się na os. Zwycięstwa, jeżeli taka będzie wola Rady Miasta.
  - Nie przesądzam, co tam będzie mogło powstać - zastrzega Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, który w tym tygodniu rozpatrzył kilkanaście wniosków o zmianę studium zagospodarowania. Te z nich, które zostały zaakceptowane, znajdą swój wyraz w projektach uchwał, a następnie trafią na sesję rady.

  Przypomnijmy, że choć studium wytycza jedynie ogólne kierunku rozwoju i przeznaczenie terenów, to plany miejscowe muszą być zgodne z jego zapisami. I tu w wielu wypadkach występuje rozbieżność między oczekiwaniami inwestorów czy mieszkańców, a możliwymi rozwiązaniami planistycznymi.

  Prezydent będzie rekomendował radzie także zmiany studium dla niewielkich nieruchomości w Szczepankowie czy Głuszynie. Rozważy także, czy nie powinny one objąć fragmentu terenu na Junikowie.

  Prezydent Grobelny rozważa, czy sam nie wystąpi z inicjatywą zmiany zapisów studium, dotyczącą wybranych obszarów.

  - Zwrócę się do wydziałów urzędu, by przygotowały swoje propozycje - zapowiada.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przezydent Grobelny

  Mieszkanka Osiedla Zwycięstwa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  W imię czego i jakim prawem Prezydent Grobelny chce zmieniać Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Miasta Poznania, które sam zatwierdził na Sesji Rady Miasta w styczniu 2008 r.?...rozwiń całość

  W imię czego i jakim prawem Prezydent Grobelny chce zmieniać Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Miasta Poznania, które sam zatwierdził na Sesji Rady Miasta w styczniu 2008 r.? Czyje wnioski dotyczące Osiedla Zwycięstwa zamierza zaakceptować? Mieszkańców Osiedla czy też developera (którego wnioski dot. Studium nota bene sam odrzucił na w/w Sesji)?
  Miejska Pracownia Urbanistyczna opracowała projekt Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Osiedla Zwycięstwa w lutym 2008 r., a w lipcu 2008 r. decyzją Prezydenta Grobelnego dalsze prace nad Planem Zagospodarowania Przestrzennego zostały wstrzymane. Mieszkańcy, którzy złożyli w RM list do Prezydenta z zapytaniem o powód tej decyzji, nie doczekali się odpowiedzi.
  Podsumowując- dużo mówi się( i mówiło przed wyborami) o konsultacjach społecznych, a wcale nie bierze się pod uwagę opinii środowisk społecznych. Niestety, Prezydent Grobelny najbardziej przychylny jest dla developerów.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo