Głos Rock Festiwal: w marcu Fish i Yogi Lang!

  Głos Rock Festiwal: w marcu Fish i Yogi Lang!

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W tym roku po raz drugi zapraszamy naszych czytelników na wędrówkę śladami najlepszych tradycji muzyki rockowej. Po koncercie Voo Voo czas na kolejne gwiazdy!
  Fish wystąpi w Poznaniu 30 marca

  Fish wystąpi w Poznaniu 30 marca ©ARCHIWUM ARTYSTY

  - Tegoroczna edycja jest wyborem z rzeczy bardzo nowych i współczesnych, a zarazem ukłonem wobec tradycji rock and rolla - mówi Krzysztof Ranus z agencji Ranus, która jest partnerem "Głosu Wielkopolskiego" przy organizacji cyklu.

  Dwa marcowe wydarzenia to ukłon w stronę fanów muzyki art-rockowej. Dziwnym zbiegiem okoliczności ich bohaterami będą wokaliści, których poznaliśmy na czele znanych zespołów, ale teraz pracują na własny rachunek. Od lat - jak dawny wokalista Marillion Fish, lub okazjonalnie - tak Yogi Lang z RPWL.

  - Fish pokazał swoje nowe oblicze, gdy opuścił Marillion i jest mu wierny. To co różni jego obecną propozycję od tej z lat 80.
  to mocniejsze eksponowanie siły własnego głosu. Chwilami jest też bardziej rockandrollowy, ale korzenie jego muzyki sięgają cały czas rocka progresywnego - uważa Krzysztof Ranus, który wielokrotnie miał okazję organizować występy Fisha, ale też jego dawnych kolegów.

  Yogi Lang oderwał się na chwilę od RPWL i nagrał płytę "No Decoder", na której pozostaje wierny swej miłości do Pink Floyd. Na koncercie będzie promował jednak nie tylko swoją solową płytę, ale zagra też stare nagrania Pink Floyd oraz Genesis. A wszyscy wiedzą, że robi to genialnie - udowodnił to podczas pamiętnego występu RPWL w sali kina Grunwald we wrześniu 2009 roku.

  Kolejne dwa koncerty w maju: 7 maja zagrają jazz-rockowcy z Soft Machine, a 13 maja blues-rockowy HCC - projekt muzyków Ten Years After.


  Terminy koncertów Głos Rock Festiwalu:

  Yogi Lang
  Blue Note (ul. Kościuszki 76/78), 20 marca, godzina 19, bilety: 55, 75 zł

  Fish
  Blue Note (ul. Kościuszki 76/78), 30 marca, godzina 20, bilety: do 20 marca 90 i 110 zł, po tym terminie 110 i 130 zł

  HCC
  Blue Note (ul. Kościuszki 76/78), 7 maja, godzina 20, bilety (przedsprzedaż): 70 zł

  Soft Machine
  Blue Note (ul. Kościuszki 76/78), 13 maja, godzina 20, bilety: 80, 100 zł (do 1 maja), 100, 120 zł (od 2 maja)

  Rezerwacja biletów na www.ranus.pl

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TMkWhvaP

  LDYJBYntfuu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 50 / 41

  k10zhZ mxvvaqdfdlfw, [u**********ztbryfrkqrba.com/]ztbryfrkqrba[/url], [link=http://oorasjrrpote.com/]oorasjrrpote[/link], http://hexronbyznis.com/

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo