Drugie miejsce hokeistów w Lidze Światowej w Singapurze. W finale wysoka porażka z Malezją

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w zakończonym w niedzielę turnieju II rundy Pucharu Świata FIH. W finale biało-czerwoni przegrali z głównym faworytem imprezy, Malezją 0:8 (0:3). Nasza drużyna prowadzona przez Karola Śnieżka i tak odniosła spory sukces, a przede wszystkim zrealizowała cel, jakim był awans do kolejnej rundy LŚ, oznaczający zarazem zachowanie szans na udział w turnieju olimpijskim w 2016 roku w Rio de Janeiro. Oprócz Malezji i Polski cel ten osiągnęła również Japonia, która w meczu o trzecią pozycję pokonała Oman 4:0.

Awans do III rundy LŚ przybliżający Polaków do igrzysk w Rio biało-czerwoni zapewnili sobie już w sobotę, w półfinale imprezy gromiąc reprezentację Omanu 7:1 (5:0) po trzech bramkach Krystiana Makowskiego z Pomorzanina Toruń oraz golach Tomasza Górnego (SV Rheydter), Philippa Weide (SW Nuess), Adama Chwalisza (AZS Politechnika Poznań) i Pawła Bratkowskiego, zawodnika Grunwaldu Poznań. Finałowym przeciwnikiem został reprezentacja Malezji, która z najwyższym trudem, dopiero w karnych zagrywkach wygrała z Japonią 3:2. W regulaminowym czasie (4x15 minut) spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Mecz finałowy zupełnie się Polakom nie ułożył. Malezyjczycy w trzeciej minucie objęli prowadzenie, cztery minuty później podwyższyli rezultat na 2:0 i losy spotkania były praktycznie rozstrzygnięte. Rywale do końca posiadali inicjatywę.

W meczu o piąte miejsce Ukraina pokonała Bangladesz 3:1, natomiast w spotkaniu o siódmą lokatę gospodarz imprezy Singapur pokonał Meksyk 4:3.

Turnieje przedostatniej III rundy LŚ zostaną rozegrane w kwietniu w Belgii i Argentynie. W każdym wystąpi po 10 drużyn. Obsada poszczególnych turniejów nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że w trzeciej rundzie wystąpi 11 czołowych zespołów rankingu FIH, Malezja, Polska, Japonia oraz jeszcze sześć drużyn wyłonionych w pozostałych dwóch turniejach drugiej rundy, takich, jak ten zakończony w Singapurze.

Malezja – Polska 8:0 (3:0)