Magdalena Ziętara przyczyniła się do zdobycia Pucharu Polski przez koszykarki Wisły Can Pack Kraków

Magdalena Ziętara w świat wielkiej koszykówki wkraczała w drużynie MUKS Poznań
Magdalena Ziętara w świat wielkiej koszykówki wkraczała w drużynie MUKS Poznań Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Koszykarki Wisły Kraków po raz drugi z rzędu zdobyły Puchar Polski, wygrywając w niedzielę w ArtegoArenie w Bydgoszczy finałowy pojedynek z Energą Toruń. Cichą bohaterką spotkania została była zawodniczka MUKS Poznań, Magdalena Ziętara, która w kluczowym momencie rzuciła za trzy punkty.

Początkowo wiślaczki miały problem z obroną strefową i nie mogły powstrzymać Maurity Reid oraz Aleksandry Pawlak. Pod koniec pierwszej kwarty Energa prowadziła 20:10. Przed przerwą krakowianki zdołały jednak wyrównać. W decydujących fragmentach ekipa Stefana Svitka wykorzystała nerwowe poczynania rywalek, które zbyt szybko chciały kończyć swoje akcje. O ostatecznym sukcesie Wisły przesądził rzut z dystansu Ziętary przy wyniku 75:72 na półtorej minuty przed końcową syreną.