Nafta wciąż w kryzysie. Bez emocji w Muszynie, bo mistrz Polski nie dał szans "Mineralnym"

Małgorzata Glinka-Mogentale i jej koleżanki z Chemika Police rozbiły wicelidera rozgrywek OrlenLigi na jego parkiecie Fot. Głos Szczeciński
Kryzys w Nafcie Piła pogłębia się z dnia na dzień.W sobotę podopieczne trenera Łukasza Przybylaka przegrały u siebie z sąsiadem w tabeli ekstraklasy, Developresem Rzeszów.

O przebiegu meczu nie warto za dużo wspominać, bo poza efektownym początkiem i serią udanych ataków Natalii Krawulskiej, od połowy pierwszego seta warunki dyktował beniaminek OrlenLigi, który odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach. Nafta smaku wygranej nie zaznała już od ponad dwóch miesięcy.

- Było to bardzo ważne spotkanie dla nas i jak się okazało bardzo szczęśliwe, bo wygrane za trzy punkty. Zagrałyśmy bardzo zespołowo. Wszystkie dziewczyny zostawiły dużo serca na boisku i mimo braków kadrowych pokazałyśmy, że jak się gra zespołowo to można wiele zdziałać. Mam nadzieję, że to będzie punkt zwrotny i jeszcze kilka punktów w rundzie zasadniczej zdobędziemy – przyznała najskuteczniejsza zawodniczka sobotniego meczu, zdobywczyni 19 punktów, Paula Szeremeta.

W spotkaniu na szczycie 17. kolejki lider, Chemik Police, nie dał szans na wyjeździe wiceliderowi, Muszyniance. Ekipa Bogdana Serwińskiego przegrała z mistrzem Polski 0:3 (17:25, 21:25, 14:25).

Nafta Piła – Developres Rzeszów 0:3 (19:25, 18:25, 22:25)

Nafta: Milovic, Jarmoc, Krawulska, Nadziałek, Skorupka, Sobczak, Pauliukouskaya (libero) oraz Raczyńska,Wawrzyniak.
Developres: Budzoń, Mucha, Szeremeta, Hawryła, Warzocha, Śliwińska, Borek (libero) oraz Głaz.