Na wizytówkach taxi były też adresy klubów dla panów

  Na wizytówkach taxi były też adresy klubów dla panów

  Agnieszka Smogulecka, Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Do tej pory zatrzymano trzynastu taksówkarzy mających współpracować z agencjami

  Do tej pory zatrzymano trzynastu taksówkarzy mających współpracować z agencjami ©Janusz Romaniszyn

  Czy szefowie poznańskich korporacji taksówkarskich wiedzieli, że ich kierowcy zarabiają na wożeniu klientów do agencji towarzyskich? Niedawno okazało się, że trzynastu kierowcom postawiono zarzut czerpania korzyści z prostytucji. Dostawać mieli prowizję za każdego klienta przywiezionego do agencji. Kluby Cindy i Naomi należały do gangstera Dreksa.
  Do tej pory zatrzymano trzynastu taksówkarzy mających współpracować z agencjami

  Do tej pory zatrzymano trzynastu taksówkarzy mających współpracować z agencjami ©Janusz Romaniszyn

  Teraz okazuje się, że kierowcy nie tylko wozili klientów, ale mieli przy sobie także specjalne wizytówki. Z jednej strony miały logo przewoźnika, z drugiej adres agencji Dreksa. Na "powłoczkach" na zagłówkach widnieć miały logo obu klubów.

  Zobacz w serwisie glos.tv Zlikwidowali dwie agencje

  Na forum internetowym "Głosu" pojawiły się komentarze wskazujące, że agencje Dreksa były reklamowane w samochodach korporacji Radio Taxi RMI.
  Jej szef, Wiesław Gawryszak, przekonuje, że komentarze o rzekomej współpracy korporacji z agencjami są nieprawdziwe i piszą je dwaj nieuczciwi kierowcy. - Z wizytówkami było tak, że przynieśli je sami taksówkarze. Zapewne zostały im dostarczone przez agencje. Nie ma chyba w Poznaniu korporacji, która by nie miała takich wizytówek - mówi Gawryszak.- A zagłówki? Owszem, kilka widziałem, ale taksówkarze sami je gdzieś zdobywali.
  Wypowiedzi Gawryszaka przeczą słowa jednego z byłych kierowców jego korporacji.

  - Trzeba było wozić zagłówki z napisem "Naomi". Były nawet kontrole. Za brak pokrowca z reklamą można było zostać zawieszonym na kilka godzin, czy dzień - mówi pragnący zachować anonimowość mężczyzna.

  Kierowcy nadal pracujący w korporacji Gawryszaka, których wczoraj spotkaliśmy na postoju w centrum Poznania, albo nie chcieli rozmawiać z "Głosem", albo nie potwierdzili, by jeździli do agencji.
  Wiesław Gawryszak zaprzecza, by zmuszał kierowców do reklamowania agencji. Ale podkreśla, że samo wożenie klientów w takie miejsca nie jest niczym nowym.

  - Źle jest wtedy, jeśli taksówkarz nagabuje kogoś, by zawieźć do agencji - podkreśla szef Radio Taxi RMI. - Jeśli jednak klient sam chce tam jechać, to nie ma w tym nic złego. Od 1980 roku mam kontakt z taksówką i zawsze było tak, że taksówkarz po przywiezieniu klienta do takiego lokalu dostawał tam kawę i jakąś kwotę. Nie umiem powiedzieć, czy to było za samo przywiezienie klienta, czy też procent od sumy pieniędzy, którą wydał. Policjanci Centralnego Biura Śledczego, którzy zatrzymywali taksówkarzy, nie chcą rozmawiać o szczegółach sprawy.

  - Postępowanie jest w toku. Przed funkcjonariuszami jeszcze ogrom pracy. Tylko tyle mogę powiedzieć - mówi Andrzej Borowiak z KWP w Poznaniu.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wizyt6ówki

  lena (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  taksówkarzu,to ty jesteś gównozjadem konsumującym ekskrementy po po swoim Panu,jak zwykle wierny kundel Mam nadzieje że tobie zaszkodzą i że ktoś nareszcie dobierze się do waszych pośladów!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  taksówkarz

  co moga zrobić odpady ludzkie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  co mogą zobic odpady ludzkie jak szczekać na pana Gawryszaka, czy podpiszą nick menda czy jachu i tak zostaną śmieciami szczekającymi na RMI , ich konfabulacje nikogo nie obchodza, jeżdżę w tej...rozwiń całość

  co mogą zobic odpady ludzkie jak szczekać na pana Gawryszaka, czy podpiszą nick menda czy jachu i tak zostaną śmieciami szczekającymi na RMI , ich konfabulacje nikogo nie obchodza, jeżdżę w tej korporacji i i obojętnie co napisze dupek jest to najlepsze radio taxi w Poznaniuzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rmi - gawryszaka

  piotr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Może podasz CBŚ które jeszcze korporacje wspolpracowały z burdelem. Gawryszak mow prawdę - za siebie!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gawryszaka

  krzystof (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  nasza korporacja nie wspolpracowala z burdelem

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  U mnie jedyna reklama na zgłówkach

  leo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  to książki tel. i karty rabatowe mojej korporacji. Proszę nie wrzucać normalnych korporacyjnych taksówkarzy z tymi prywaciarskimi szumowinami. Potem ludzie będą nas wszystkich mieli za alfonsów. Ja...rozwiń całość

  to książki tel. i karty rabatowe mojej korporacji. Proszę nie wrzucać normalnych korporacyjnych taksówkarzy z tymi prywaciarskimi szumowinami. Potem ludzie będą nas wszystkich mieli za alfonsów. Ja mam żonę i dziecko na utrzymaniu i jak większość moich kolegów, nie biorę pieniędzy od bandytów.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  O CO TU CHODZI?!

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  Tak jak mam dostać się do burdla?! Mam k**** na pieszo iść czy co?!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gawryszak

  stabrz3 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

  Gawryszak to ty jesteś oszustem. dwa wyroki w UOKiK,dziesięć lat działalności jako słup z haraczem, jak masz odwagę wymień nazwiska tych dwóch oszustów,będziesz miał następny wyrok tym razem z...rozwiń całość

  Gawryszak to ty jesteś oszustem. dwa wyroki w UOKiK,dziesięć lat działalności jako słup z haraczem, jak masz odwagę wymień nazwiska tych dwóch oszustów,będziesz miał następny wyrok tym razem z k.k.Dziwne że wizytówki dostarczali tobie kierowcy,Było ok. 230 taksówek każdy przy płatnościach otrzymywał od 30 -50 szt.tj.ok.9000 szt jakiego kierowce stać na taki wydatek,wszystko to nie trudno udowodnićzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wypowiedzi Pana Gawryszaka

  Mirek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  Panie Gawryszak prosiłbym, żeby pan w swoich wypowiedziach: "Nie ma chyba w Poznaniu korporacji, która by nie miała takich wizytówek - mówi Gawryszak." NIE MIESZAŁ INNYCH KORPORACJI TAKSÓWKOWYCH...rozwiń całość

  Panie Gawryszak prosiłbym, żeby pan w swoich wypowiedziach: "Nie ma chyba w Poznaniu korporacji, która by nie miała takich wizytówek - mówi Gawryszak." NIE MIESZAŁ INNYCH KORPORACJI TAKSÓWKOWYCH LUB FIRM SWIADCZĄCYCH USŁUGI W TRANSPORCIE OSOBOWYM! Jest to trochę niesprawiedliwe i mijające się z prawdą! Jężdżę w innej korporacji i u nas nie było takich wizytówek reklamowych! Dobrze byłoby gdyby ktoś co nawarzył piwa, sam je wypił. Pana wypowiedzi są dziwne.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W Glosie także ogłaszają się agencje

  Jaam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 9

  Agencje wszedzie się ogłaszaja w Glosie w GW itd.
  Radio taxi to też taki słup reklamowy, mają naklejki na autach i wizytówki w srodku. Jeśli zleceniodawca placie za reklame w 500 taksówkach to...rozwiń całość

  Agencje wszedzie się ogłaszaja w Glosie w GW itd.
  Radio taxi to też taki słup reklamowy, mają naklejki na autach i wizytówki w srodku. Jeśli zleceniodawca placie za reklame w 500 taksówkach to zarząd musi tego pilnować, żeby kierowcy je nakleili. Dlatego zawieszaja.
  A teraz co do kierowców, jezdze od niedawna jako taksówkarz i raz wszedł klient który poprosił kurs do agencji ale miał jak na poznańskie realia za mało pieniążków, jak jemu to uświadomiłem to mnie zwyzywał "w Katowicach za to mogę wybierać a ty jesteś nikim jak nie wiesz gdzie mnie zawiesc".
  Taksówkarz nikogo nigdzie na siłe nie zawozi, tylko jedzie tam gdzie klient chce.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kraków Balice - Noclegi blisko lotniska

  www.burowianka.pl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 8

  Szkuasz noclegu blisko lotniska Kraków Balice. Pokoje z łazienkami,śniadaniem,Internetem,TV SAT czekają na Ciebie. Transfer z , na lotnisko - wliczony w cenę noclegu.
  Rezerwacje : 601 07 84 84 lub...rozwiń całość

  Szkuasz noclegu blisko lotniska Kraków Balice. Pokoje z łazienkami,śniadaniem,Internetem,TV SAT czekają na Ciebie. Transfer z , na lotnisko - wliczony w cenę noclegu.
  Rezerwacje : 601 07 84 84 lub info@burowianka.pl
  Pozdrawiamzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo