Kolej: Marzec pod znakiem zmian w rozkładzie jazdy

  Kolej: Marzec pod znakiem zmian w rozkładzie jazdy

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Remont peronów w Poznaniu utrudni podróżowanie

  Remont peronów w Poznaniu utrudni podróżowanie ©Robert Domżał

  Od 1 marca przewoźnicy zmieniają funkcjonujący od nieco ponad dwóch miesięcy rozkłady jazdy. Jednym z powodów są remonty torowisk.
  Remont peronów w Poznaniu utrudni podróżowanie

  Remont peronów w Poznaniu utrudni podróżowanie ©Robert Domżał

  Na niektórych trasach i połączeniach nastapią znaczące modyfikacje, m.in. zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów lub większa liczba wagonów w składach. Tak będzie z pociągiem "Mazowsze" z Poznania do Warszawy. Ma on od 1 marca jeździć codziennie i z wiekszą liczbą wagonów. Również do Rzeszowa będzie można codziennie dojechać z Poznania bezpośrednim pociągiem IR "Wielkopolanin". Niektóre pociągi jak choćby "Starosta" do Warszawy nieznacznie zmienią godziny odjazdów.

  Wcześniejszy o 2 minuty wyjazd "Starosty" z Poznania pozwoli pasażerom na przesiadkę w Kutnie na pociąg do Torunia i Łodzi.

  Szybciej pokona trasę pociąg z Kutna do Poznania - przyjazd o godz. 9.04, czyli siedem minut prędzej. Dziewięć minut krócej pojedzie pociąg odjeżdżający z Poznania do Wrześni o godz. 13.30. Pociąg z Poznania do Kłodawy wyjeżdżający o godz. 14:35 pokona trasę 10 minut prędzej.
  Kilka pociągów będzie miało nowe postoje. Tak będzie w przypadku połączenia Kostrzyn nad Odrą - Poznań. Zatrzyma się on dodatkowo w Drawskim Młynie, Miałach i Mokrzu. Likwidacji ulegnie jednak postój w Poznaniu Woli. Wcześniej, i to o 30 minut, odjeżdżać będzie pociąg z Wronek do Poznania. Zamiast o godz. 11.10 wyruszy o 10.40. Zaś pociąg z Poznania do Krzyża, dotąd odjazd o godz. 20.00 wyjedzie 55 minut później.

  Te zabiegi mają nie tylko ułatwić podróżowanie, ale przede wszystkim zachęcić większą liczbę osób do korzystania z kolei. Te starania w pewnym stopniu mogą zniweczyć jednak utrudnienia na remontowanych trasach. 14 marca zamknięty będzie odcinek Luboń - Stęszew. Pasażerowie jadący z Wolsztyna i Grodziska Wielkopolskiego będą przewożeni autobusami do Dopiewa. Jak twierdzą kolejarze, pociąg ze Zbąszynka, na który będą dowożeni podróżni, będzie miał dodatkowe wagony. Podróż wydłuży się o 15 min. Autobusem będzie też można dojechać ze Stęszewa do Poznania przez Komorniki. Jazda tą trasą może trwać nawet 40 min.

  W czasie remontu parowozy pociągną wagony na trasach: Wolsztyn - Leszno, Leszno Zbąszynek. Z kolei rozpoczynający się 4 maja remont torów między Kostrzynem a Podstoli-cami sprawi, że pojedzie tamtędy mniej pociągów.

  Od 1 marca przestają jeździć do Warszawy ekspresy "Warta" i "Słowacki". Są to pociągi spółki PKP InterCity.

  Zmiany można śledzić na stronie internetowej www.intercity.pl. lub dzwonić pod numer infolinii kolejowej 19 757 lub lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo