Sąd: Proces o morderstwo na działkach

  Sąd: Proces o morderstwo na działkach

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  - Przyznaję się do pobicia, ale nie do zabójstwa - powiedział 38-letni Michał K., oskarżony o śmiertelne skatowanie znajomego. Latem ubiegłego roku mieszkał w jednej z altanek na ogródkach działkowych przy ul. Krauthofera w Poznaniu. Przygarnął go tam znajomy, którego spotkał w stołówce Caritasu. W altance bywał też Jerzy L. - ofiara oskarżonego.
  Jerzy L. koczował na pobliskiej działce, w przyczepie bez wody, prądu i ogrzewania. Mógł liczyć jednak na ciepłą herbatę i podgrzanie zupy w domu sąsiada, który mieszkał na działkach wraz z rodziną. _
  1 lipca doszło do awantury. Świadkowie, czyli mężczyźni koczujący na działkach, niewiele pamiętają. Wiadomo tylko, że Michał K. zdenerwował się zniknięciem plecaka z dokumentami. _Oskarzył o to Jerzego L. - Jurek mi coś odpowiedział, nie wiem co, wtedy go uderzyłem - wyjaśniał w sądzie oskarżony. - Zacząłem kopać leżącego. Wpadłem w taki amok, że biłem z całej siły, nie patrzyłem gdzie.

  Świadek Dariusz P., który znał obu mężczyzn, podzielił się z sądem swoją wersją zdarzenia, w której także brak plecaka, alkohol i agresja odegrały decydująca rolę. Na skutek pobicia Jerzy L. doznał wielu obrażeń wewnętrznych. Były tak poważne, że nie dały mu szansy przeżycia.
  Prokurator uznał, że Michał K. powinien odpowiadać jak za zabójstwo.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo