Bojówkarze pod lupą policji

  Bojówkarze pod lupą policji

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nie osobny wydział, ale specjalny zespół przy wydziale kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, będzie rozpracowywał powiązania pseudokibiców w grupami przestępczymi. Tworzenie takich specgrup polecił komendant główny po zabójstwie Tomasza C., lidera pseudokibiców Cracovii.
  Andrzej Matejuk tłumaczył, że przestępczość kibicowska to nie tylko ustawki, ale również rozprowadzanie narkotyków, czy wymuszanie haraczy. W kra-ju były prowadzone różne postępowania związane z pseudokibicami, także "fani piłki" z Wielkopolski dali się we znaki stróżom prawa. W ubiegłym tygodniu policjanci Centralnego Biura Śledczego przeszukali ponad 20 mieszkań pseudokibiców Lecha, którzy mogli brać udział w ustawkach.
  Ostatecznie zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn (chodziło - jak się dowiedzieliśmy - o ustawkę z fanami Zawiszy Bydgoszcz, do której doszło w województwie zachodniopomorskim). W ubiegłym roku zatrzymano kilkunastu bojówkarzy Lecha, którzy - zdaniem śledczych - tworzyli gang zajmujący się ustawkami, handlem narkotykami i innymi przestępstwami kryminalnymi. Wyłapano też osoby, które podejrzewano o napad na dwa autokary przewożące kibiców z Gorzowa Wlkp.

  - Ostateczna decyzja nie została podjęta, ale wszystko wskazuje na to, że w Wielkopolsce nie będzie osobnego wydziału zajmującego się wybrykami pseudokibiców - potwierdza Andrzej Borowiak z KWP w Poznaniu. - Ma to być zespół, pracujący przy wydziale kryminalnym, pod nadzorem naczelnika kryminalnych. W jego skład wejdą funkcjonariusze różnych służb: kryminalni, dochodzeniowo-śledczy, ale także ze sztabu policji - dodaje.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo