Poznań: Mała korekta opłat w strefach parkowania

  Poznań: Mała korekta opłat w strefach parkowania

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  O 10, a nawet 20 groszy zmienią się opłaty za parkowanie samochodu w strefie "B" oraz "C". Nowe, minimalnie skorygowane stawki przedstawi Zarząd Dróg Miejskich na dzisiejszej sesji Rady Miasta. To efekt interwencji prokuratury.
  - Jak ktoś miał maturę z matematyki, to wie, że zaokrągla się w górę, a nie w dół - tłumaczył konieczność zmian Jacek Szukała, dyrektor ZDM radnym z komisji gospodarki komunalnej i polityki mieszkaniowej.

  Korekta stawek dotyczy naliczania opłaty za drugą i trzecią godzinę w strefie "B" oraz trzecią godzinę w strefie "C". I tak z wyliczeń ZDM wynikało, że druga godzina w strefie "B" powinna kosztować kierowcę 3,36 zł więc zaokrąglono opłatę do 3,40 zł.
  Z kolei stawkę za trzecią godzinę zaokrąglono z 4,08 do 4,10 zł. Teraz jednak będzie inaczej. Klient zapłaci mniej, czyli w strefie "B" za drugą godzinę 3,30 zł, za trzecią - 3,90 zł, a w strefie "C" za trzecią godzinę - nie
  2,90 zł, a 2,80 zł.

  Ponadto rada ma dzisiaj powołać Kapitułę Nagrody Sportowej, zatwierdzić taryfy Aquanetu za deszczówkę oraz zająć się planami zagospodarowania. Przewidziano uchwałę o uchyleniu prac nad planem miejscowym obejmującym teren południowego klina zieleni (część A) i objęciu tego obszaru aż czterema planami zagospodarowania. Powód? Jest to duży obszar, bardzo zróżnicowany i dlatego trudno jest przygotować rozwiązania urbanistyczne, które nie budziłyby kontrowersji. Z pewnością rodzi je przyszłość targowiska przy ul. Dolna Wilda. Należy się spodziewać, że dyskusje wywoła plan dla wschodniego klina zieleni.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo