Poznań: W Merkurym będzie dwuosobowy zarząd

  Poznań: W Merkurym będzie dwuosobowy zarząd

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W ogłoszeniu o konkursie na prezesa Radia Merkury nie znajdą się kontrowersyjne zapisy pozwalające na start w nim osobom bez pięcioletniego doświadczenia w zarządzaniu ludźmi.
  Taką decyzję podjęła wczoraj rada nadzorcza rozgłośni.W projekcie ogłoszenia autorstwa szefa rady Piotra Frydryszka znalazło się stwierdzenie, że w konkursie mogą również startować osoby, które zarządzały projektami. Zdaniem naszych rozmówców to sformułowanie stało w sprzeczności z rozporządzeniem KRRiT. Nieoficjalnie mówiono, że Piotr Frydryszek chce wprowadzić nowe zapisy, ponieważ ma "swojego" kandydata. Ten stanowczo zaprzeczał takim sugestiom.

  - Podczas wczorajszego posiedzenia opowiadałem się za skreśleniem tego nowego zapisu i cieszę się, że moją argumentację podzielili inni członkowie rady - stwierdza Piotr Michalak, jeden z członków rady nadzorczej.

  - Ustaliliśmy, że część zapisów zostaje, a część zostaje wykreślona. Głosowania w tej sprawie nie było, decyzję podjęliśmy po dyskusji - komentuje z kolei Piotr Frydryszek.

  Rada nadzorcza postanowiła wczoraj również, że przyszły zarząd Merkurego będzie dwuosobowy. Oprócz prezesa, będącego także redaktorem naczelnym publicznej rozgłośni, wybrany zostanie także członek zarządu.

  Konkurs na zarząd Merkurego będzie się składać z kilku etapów. Kandydaci będą musieli m.in. zaprezentować własną wizję finansowania radia przy stale spadających wpływach. Członków zarządu wskaże rada nadzorcza, ale nominacje będzie jeszcze musiała zaakceptować KRRiT.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo