Sejmik: Budżet Wielkopolski przyjęty głosami PO i PSL

  Sejmik: Budżet Wielkopolski przyjęty głosami PO i PSL

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Koalicja PO-PSL rządząca województwem wielkopolskim nie wsłuchała się w głosy opozycji. Sejmik przyjął w poniedziałek budżet województwa na 2011 rok bez postulowanych przez radnych klubów PiS i SLD zmian. Zmienił się za to wystrój sali sesyjnej po jej gruntownej modernizacji.
  - Poprawki, które zgłosiliśmy, miały służyć zmniejszeniu deficytu w tym roku przynajmniej o 50 mln zł. Po wielkopolsku uważamy, że lepiej oszczędzać mniej, a systematycznie niż nagle i radykalnie - tłumaczył Zbigniew Czerwiński przewodniczący klubu PiS w sejmiku.

  Radni Prawa i Sprawiedliwości proponowali także dofinansowanie spółki Koleje Wielkopolskie ponad 6 mln zł, które pochodziłyby z dotacji, jakie samorząd wojewódzki przekazuje obecnie Przewozom Regionalnym. - Tej spółki już się nie da uratować - argumentował Czerwiński. Wszystkie propozycje PiS przepadły jednak w głosowaniu.

  Tak samo skończyły się pomysły sejmikowego SLD, które w imieniu klubu przedstawiał Zbigniew Ajchler.
  - Proponujemy, aby pieniądze zarezerwowane na budowę nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego i sejmiku przekazać na budowę szpitala dziecięcego - mówił radny. W tym roku miałoby to być ok. 30 mln, a nowy budynek urzędu, który ma stanąć niedaleko hotelu Polonez, będzie kosztował 150 mln zł. Pomysł został jednak odrzucony, a marszałek ostro skrytykował opozycyjnych radnych.

  - Trzy zarządy wspierały ten pomysł. Od pięciu lat przymierzamy się do budowy i radni nigdy nie zgłaszali zastrzeżeń. Co więcej, pytali, kiedy wreszcie powstanie budynek - przypominał marszałek Marek Woźniak.

  Przed poniedziałkową sesją sejmiku odbyło się również oficjalne otwarcia wyremontowanej sali sesyjnej w gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Poprzednie wyposażenie sali było w opłakanym stanie i pamiętało minioną epokę.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo