Piłka ręczna: Urszula Filody zdobyła aż 13 bramek, ale Sparta Oborniki przegrała z AZS Łączpolem

Wznowione zostały rozgrywki w pierwszej lidze piłki ręcznej kobiet. W pierwszej tegorocznej kolejce wielkopolskie zespoły zdobyły jeden punkt. Polonia Kępno zremisowała na wyjeździe z Jutrzenką Płock 25:25, natomiast Sparta Oborniki przegrała przed własną widownią z AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 23:32.

W Płocku trzecie w tabeli kępnianki grały z rywalem, który zajmuje ostatnie miejsce gwarantujące pozostanie na zapleczu PGNIG Superligi. Remis w pełni nie satysfakcjonuje chyba żadnej z drużyn. Zespół Jutrzenki potrzebuje punktów w walce o utrzymanie, a nie odniósł zwycięstwa, choć w drugiej połowie prowadził już różnicą sześciu bramek. Z kolei znacznie wyżej notowana Polonia odrobiła wprawdzie straty, ale prowadząc w ostatniej minucie jedną bramką, nie zdołała utrzymać zwycięskiego rezultatu.

W Obornikach łatwo było wskazać faworyta, bo walczące o utrzymanie spartanki zmierzyły się z mierzącym w awans wiceliderem tabeli. Podopieczne trenera Tomasza Konitza od początku starały się przeciwstawić rywalkom, po 10 minutach był jeszcze remis 5:5, ale o niespodziance mowy być nie mogło. W 20. minucie gdańszczanki prowadziły już 13:8 i inicjatywy nie oddały do końca. Oborniczankom nie wystarczyła świetna dyspozycja Urszuli Filody, która była najskuteczniejszą zawodniczką spotkania zdobywając aż 13 bramek.

Jutrzenka Płock – Polonia Kępno 25:25 (13:9). Najwięcej bramek dla Polonii: Nowicka 8, Fijałkowska 4, Wynnyk 4, Wesołowska 3.
Sparta Oborniki Wielkopolskie – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 23:32 (13:18). Najwięcej bramek dla Sparty: Filoda 13, Gładecka 5, Łakomy 2, Wasiak 2.