Żużel: Tungate szósty, kontuzja Holdera

TS
Rohan Tungate
Rohan Tungate Grzegorz Dembiński
Rohan Tungate ze Startu Gniezno zajmuje szóste miejsce po trzech turniejach o tytuł indywidualnego mistrza Australii. Do zakończenia rywalizacji pozostały jeszcze tylko jedne zawody. Odbędą się one w sobotę na torze w Kurri Kurri.

O krok od wywalczenia pierwszego w karierze złota jest były zawodnik czerwono-czarnych Jason Doyle. Uczestnik tegorocznego cyklu Grand Prix ma ogromną przewagę nad goniącymi go Maxem Fricke i Justinen Sedgmenem.

W walce o medale nie liczy się już Chris Holder, który na treningu przed trzecim turniejem finałowym w Underze złamał nadgarstek. Byłego mistrza świata czeka teraz kilkutygodniowa przerwa w startach i treningach. We wspomnianych zawodach w Undrze Tungate zdobył 9 punktów i zajął piąte miejsce. Najlepszy w wyścigu finałowym okazał się Sam Masters, który wyprzedził Fricke, Doyle'a i Dakotę Northa.

Dwa wcześniejsze turnieje zakończyły się zwycięstwem Doyle'a. W inauguracyjnym finale w Gillman w pokonanym polu zostawił on Sedgmena, Tungate'a (w fazie zasadniczej zapisał na swoim koncie 14 punktów) oraz Northa. Kilka dni później na torze w Mildurze za plecami lidera klasyfikacji generalnej przyjechali Holder, Sedgmen oraz Tyson Nelson.

Reprezentant ekipy Łączyńscy Carbon Start Gniezno w tej imprezie jeździł bardzo pechowo. Dwa razy był wykluczony, raz dotknął taśmy, a dwa pozostałe biegi wygrał. Z 6 punktami na koncie zajął jednak dopiero dziesiąte miejsce. Mimo tego nieco słabszego występu Tungate cały czas ma spore szanse na medal.

Klasyfikacja generalna mistrzostw Australii: 1. Jason Doyle 51 pkt., 2-3. Max Fricke 37, Justin Sedgmen 37, 4. Sam Masters 36, 5. Dakota North 35, 6. Rohan Tungate 31, 7. Tyson Nelson 30, 8. Josh Grajczonek 29, 9. Chris Holder 23, 10. Jack Holder 15.