Poznańskie osiedla czekają na radnych

  Poznańskie osiedla czekają na radnych

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do jutra do 19. mogą zgłaszać się kandydaci do rad osiedli.
  Wybory odbędą się 20 marca, po raz pierwszy w jednym terminie dla wszystkich samorządów pomocniczych.

  Zgłoszenia od kandydatów przyjmowane są w wydziale wspierania jednostek pomocniczych miasta przy ul. Libelta 16/20 oraz w punktach pod adresami: os. Bohaterów II Wojny Światowej 36A, Słowackiego 22, Matejki 50, Wierzbięcice 45.
  W tych punktach dostępne są druki zgłoszeń. Można je także pobrać ze stron internetowych (www.poznan.pl/osiedla lub bip.city.poznan.pl w dziale "Informacje bieżące").

  Chętnych do pracy w niektórych radach nie brakuje. Tak jest np. na Sołaczu. Tutaj zgłosiło się już 17 kandydatów na radnych. Wczoraj mieszkańcy mieli okazję spotkać się z nimi w Gimnazjum nr 63 przy ul. Drzymały. Dyskusję zorganizowała ustępująca Rada Osiedla Sołacz oraz Towarzystwo Przyjaciół Sołacza. Na spotkanie został zaproszony Włodzimierz Urbańczak, pełnomocnik prezydenta miasta do spraw reformy samorządów pomocniczych. Urbańczak opowiedział o nowych kompetencjach rad osiedli.
  20 marca poznaniacy wybiorą w 34 osiedlach po 15 radnych, a w przypadku ośmiu samorządów pomocniczych, na terenie których mieszka ponad 20 tys. mieszkańców, wybranych zostanie po 21 radnych.

  Włodzimierz Groblewski, dyrektor biura kształtowania relacji społecznych Urzędu Miasta, zwraca uwagę na zmianę okręgów wyborczych i obwodów głosowania oraz na fakt, że liczba komisji wyborczych jest mniejsza niż w przypadku wyborów prezydenckich czy do Rady Miasta. Dlatego bardzo ważne jest, by wcześniej sprawdzić, w której komisji każdy z nas może oddać głos.
  Informacje na temat wyborów można uzyskać telefonując pod nr 61 878 41 68 i 61 878 41 53, a także wchodząc na stronę: www.poznan.pl.

  Współpraca: Beata Marcińczyk

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo