Poznań: Kontrola w policji

  Poznań: Kontrola w policji

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zakończyła się kontrola w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. Sprawdzano, czy w jednostce były zatrudniane osoby "po znajomości", które nie spełniały wymagań stawianych kandydatom.
  - Obecnie trwa dokumentowanie kontroli i precyzowanie wniosków pokontrolnych - mówi Romuald Piecuch z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Jeszcze w tym tygodniu protokół zostanie przesłany do komendanta miejskiego, który w ciągu 14 dni może złożyć do niego zastrzeżenia. Do tego czasu nie możemy informować o wynikach kontroli - dodaje.

  O zatrudnieniu znajomej zastępcy komendanta Sławomira Jądrzaka pisaliśmy w grudniu. On sam przyznał, że zna nową pracownicę prywatnie, o postępowaniu kwalifikacyjnym rozmawiać nie chciał, podobnie jak jego żona, naczelnik wydziału ochrony informacji niejawnej.

  Pracownica utrzymywała, że państwa Jądrzaków nie zna. Wtedy jeszcze R. Piecuch twierdził, że postępowania wyjaśniającego nie będzie, bo nabór przebiegał zgodnie z prawem. W komendzie zawrzało. Dziś plotkuje się, że nieprawidłowości były, wszyscy zastanawiają się, czy jeśli ta informacja się potwierdzi, S. Jądrzak zostanie ukarany.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo