Kalisz: Pokażą filmy w 3D

  Kalisz: Pokażą filmy w 3D

  Andrzej Kurzyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Już od najbliższego piątku w kaliskim kinie Apollo należącym do ogólnopolskiej sieci Helios będzie można oglądać filmy w trójwymiarze. To obecnie jedyne kino w regionie oferujące projekcje w 3D. Na taką atrakcję kaliszanie czekali od dawna.

  - Po części wynikało to z możliwości firmy, która produkuje projektory cyfrowe do odtwarzania filmów w jakości 3D - tłumaczy Wawrzyniec Waroch, menadżer kina Apollo w Kaliszu. - Sprzęt jest trudno dostępny. My czekaliśmy w kolejce ponad rok, ale w końcu się udało - dodaje .

  Filmy w nowej jakości będzie można oglądać w dużej sali kaliskiego kina, która może pomieścić 292 widzów. Każdy będzie musiał wcześniej założyć specjalne okulary. Widz otrzyma je wraz z biletem, a po seansie będzie musiał zwrócić. Aby okulary nie ginęły, przy wejściu zamontowano specjalne bramki z alarmem. Na początek w Kaliszu będzie można obejrzeć w trójwymiarze przygody popularnego misia Yogi. Bilety na seanse w 3D będą nieco droższe niż na klasyczne projekcje i będą się wahać od 20 do 27 zł.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo