Poznań. Komornik nadal na kontach POSUM

  Poznań. Komornik nadal na kontach POSUM

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Powołane biegłych niezbędne jest by określić, kto ma rację w sporze POSUM kontra wykonawca remontu - uznał dzisiaj poznański Sąd Gospodarczy. I odroczył sprawę. Tymczasem konta poradni nadal będą zajęte przez komornika.
  O sprawie POSUM Głos Wielkopolski pisał już niejednokrotnie. Konflikt, którym zajmuje się obecnie Sąd Gospodarczy to efekt sprawy sprzed pięciu lat. Wówczas to poprzedni dyrektor POSUM zawarł z firmą spod Wągrowca umowę na duży remont poradni.

  Kolejny szef placówki zakwestionował jednak tak kwoty, jakich żądał wykonawca, jak i jakość wykonania. Sprawa ostatecznie wylądowała w sądzie, który - na podstawie sporządzonego przez miasto audytu - unieważnił umowę z wykonawcą. Pozostawało tylko dogadać się w sprawie już poniesionych przez firmę kosztów. Chodziło o 68 tys. zł.

  Minęły trzy lata, w sprawie nic się nie zmieniało - wykonawca zwrócił się więc do z żądaniem całości kwoty, kar umownych i odsetek. W sumie zebrało się... 750 tys. złotych! Pod koniec ubiegłego roku konta POSUM zajął komornik.

  Sprawa okazała się być na tyle skomplikowana, że sędzina stwierdziła na rozprawie, że konieczne jest powołanie biegłego. To zaś na pewno przeciągnie spór w czasie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo