Poznań. Prezydent obiecuje audyt w czerwcu

  Poznań. Prezydent obiecuje audyt w czerwcu

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Prezydent Ryszard Grobelny mówi, że audyt wskazuje na potencjalne nieprawidłowości

  Prezydent Ryszard Grobelny mówi, że audyt wskazuje na potencjalne nieprawidłowości ©Grzegorz Dembiński

  - Po zakończeniu pracy biegłego całość audytu zostanie ujawniona - zapewnia Ryszard Grobelny, prezydent Poznania. I dodaje, że nastąpi to w czerwcu.
  Prezydent Ryszard Grobelny mówi, że audyt wskazuje na potencjalne nieprawidłowości

  Prezydent Ryszard Grobelny mówi, że audyt wskazuje na potencjalne nieprawidłowości ©Grzegorz Dembiński

  O nieprawidłowościach podczas modernizacji Stadionu Miejskiego krążą już legendy. Różne domysły rodzi fakt, że audyt, który przeprowadziło miasto w Poznańskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji, odpowiadających jeszcze do niedawna za inwestycję przy ul. Bułgarskiej, jest pilnie strzeżony. Dostępu do niego nie mają także radni, choć chętnie zajrzeliby do tych dokumentów.

  Wczoraj rąbka tajemnicy uchylił prezydent Grobelny.
  - Audyt wskazuje na potencjalne nieprawidłowości na zlecanie umów przy projektowaniu stadionu - mówi R. Grobelny. - Dotyczyła ona projektu na stadion klasy elite, choć w momencie jej zawierania wiedzieliśmy już, że ma być wyższy standard.
  Wątpliwości w tej sprawie spowodowały - jak tłumaczy prezydent - zlecenie dodatkowych prac ekspertowi. - Do połowy kwietnia ma być gotowa opinia biegłego - obiecuje. - Wtedy też przedstawimy opinii publicznej audyt.
  - Jak dostanę, to dopiero wtedy uwierzę - twierdzi Jakub Jędrzejewski, przewodniczący komisji sportu Rady Miasta. Jego zdaniem, tłumaczenia władz miasta są pokrętne. Problemem jest to, że projekty na stadion zlecane były w częściach.
  - Istotne jest ustalenie, czy miasto na tym straciło i czy było to zgodne z przepisami - dodaje Jędrzejewski.

  Nie ma wątpliwości, że niedociągnięcia przy budowie stadionu, które wykazał audyt, doprowadziły do dymisji Janusza Rajewskiego, dyrektora POSiR.
  - Rajewski oddał się do dyspozycji, a nie został odwołany - prostuje prezydent, nie chcąc zapewne przesądzać o powodach tej zmiany przed ostatecznym ujawnieniem audytu. Dla wielu jednak, w tym też radnych, już od dawna było oczywiste, że odwołanie dyrektora POSiR jest kwestią czasu.
  - Zastanawiałem się tylko, kiedy do niej dojdzie - mówi Tomasz Lewandowski, szef klubu radnych SLD.
  Rajewskiego na stanowisku dyrektora POSiR zastąpi Ryszard Żukowski, szef biura audytu wewnętrznego i kontroli Urzędu Miasta.
  - Wstępną zgodę Żukow-skiego mam - twierdzi R. Grobelny. I dodaje, że ma on nie tylko audytorskie doświadczenia, ale w przeszłości kierował także firmami komercyjnymi.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wstyd 2012

  mokasyn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  tak trzymac panowie gratuluje mieszkancom poznania dobrego wyboru wladz miasta jak dlugo beda rzadzic po paprancy tak dlugo beda szwindle przekrety szkoda tylko ludzi...rozwiń całość

  tak trzymac panowie gratuluje mieszkancom poznania dobrego wyboru wladz miasta jak dlugo beda rzadzic po paprancy tak dlugo beda szwindle przekrety szkoda tylko ludzi bo mysla ze platwormersi to uczciwa ekipa mam nadzieje ze ten stadion i zwiazane z nim przekrety beda gwozdziem do trumny tej ekipy nieudaczniakow w poznaniu wszystko jest w porzadku tak uwaza pan prezydent i reszta jego swityzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poznań nad przepaścią:

  fryzjer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Grobelny to taki poznański Łukaszenko,czas wreszcie coś zrobic,za długo już
  siedzi we fotelu a skutki widoczne gołym okiem...Poznań doprowadził do bankructwa już w tej chwili brakuje pieniędzy na...rozwiń całość

  Grobelny to taki poznański Łukaszenko,czas wreszcie coś zrobic,za długo już
  siedzi we fotelu a skutki widoczne gołym okiem...Poznań doprowadził do bankructwa już w tej chwili brakuje pieniędzy na wszystko,a co będzie póżniej? gdzie się podziały wszystkie poznańskie stadiony? gdzie Golęcin, na Wildzie im.Szyca,Arena,Przemysława i wiele wiele innych obiektów sportowych doprowadzonych do ruiny.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pamiętami przechwałki prezydenta...

  Kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  mamy pierwszy stadion, nam trawa już rośnie itp. Naprawdę mamy na Euro 2012...tylko bubel stadion, nie będziemy mieć lotniska, nie będziemy mieć dworca PKP, PKS, zajezdni MPK itp. A inne miasto...rozwiń całość

  mamy pierwszy stadion, nam trawa już rośnie itp. Naprawdę mamy na Euro 2012...tylko bubel stadion, nie będziemy mieć lotniska, nie będziemy mieć dworca PKP, PKS, zajezdni MPK itp. A inne miasto ktore ma prawdziwego gospodarza - Wroclaw, kończy stadion, kończy remont dworca PKP, kończy rozbudowe lotniska, ma obwodnice autostradową itp. Taka jest rożnica kiedy prezydentem jest dobry gospodarz i kiepski urzednik.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Audyt audytem !!!

  costner (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

  Kiedy doczekamy sie jawnie zajętego stanowiska prezydenta Poznania w sprawie bandytyzmu na stadionie z udziałem litara?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo