Gniezno. Pierścienia ani śladu

  Gniezno. Pierścienia ani śladu

  Iza Budzyńska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Policja dotąd nie wpadła na ślad skradzionego w Gnieźnie 6 lutego pierścienia kard. Stefana Wyszyńskiego. Nad sprawą pracują eksperci kryminalistyki.
  Nagroda dla tego, kto pomoże odnaleźć cenną pamiątkę, wynosi już w sumie 17 tys. zł - po tysiącu od starosty i prezydenta Gniezna, 10 tys. od komendanta wojewódzkiego policji i 5 tys. od jednego z banków.
  - Apelujemy o to, by zgłaszały się osoby, które mogły coś widzieć, może coś zwróciło ich uwagę - mówi podinsp. Romuald Piecuch z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Pierścień został skradziony w niedzielę, prawdopodobnie było w katedrze tego dnia sporo ludzi oglądających wystawę czy uczestniczących w nabożeństwach. Może ktoś sobie coś przypomni. Każda informacja jest dla nas ważna, sprawdzamy wszystkie sygnały.
  Specjalnie do wyjaśnienia tej sprawy został powołany wojewódzki koordynator do walki z przestępczością przeciwko dziedzictwu narodowemu. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu okoliczności kradzieży, policja prosi o kontakt pod numerem telefonu 61 841 37 50 (w godz. od 7.30 do 15.30) lub tel. komórkowego 602 476 353 czy przez e-mail: zabytki@wielkopolska.policja.gov.pl.
  Pierścień jest pozłacany, srebrny, z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej w otoczeniu kilku brylantów. Został skradziony z wystawy poświęconej Prymasowi Tysiąclecia, w kilka dni po jej otwarciu w kapitularzu gnieźnieńskiej katedry.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo