Gniezno: Konkubent ciężko pobił chłopca?

  Gniezno: Konkubent ciężko pobił chłopca?

  Karolina Barełkowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nawet dziesięć lat więzienia grozi 36-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad 4-letnim synem swojej konkubiny. Mężczyzna, decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie, został tymczasowy aresztowany.
  - Zarzut dotyczący narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia usłyszała matka 4-latka, która nie reagowała na zachowania swojego konkubenta. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - informuje mł. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

  Dziecko do szpitala w Gnieźnie trafiło 18 stycznia. Jak informuje rzecznik prasowy, lekarz badający 4-latka stwierdził, że posiada on obrażenia ciała zagrażające jego życiu. Miał widoczne zasinienia na cały ciele.

  - Według opinii lekarza mogły one powstać w wyniku działania innej osoby. Po wstępnym badaniu chłopiec został przewieziony do szpitala w Poznaniu - tłumaczy aspirant Osińska. Natomiast funkcjonariusze, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie, zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy.

  - Śledczy zbadali, w jakich okolicznościach dziecko odniosło obrażenia i jaki udział w całym zdarzeniu mieli matka i jej konkubent - dodaje oficer prasowy KPP w Gnieźnie.

  Jak podkreśla, mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Został zatrzymany, a decyzją sądu aresztowany na trzy miesiące. Chłopiec nadal przebywa w szpitalu w Poznaniu. Śledztwo jest w toku.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo