Dopiewo: Gmina będzie bogatsza o trzy miliony, gdy zamelduje...

  Dopiewo: Gmina będzie bogatsza o trzy miliony, gdy zamelduje się 3 tys. mieszkańców

  JAN

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Trzy miliony złotych może zyskać budżet Dopiewa, gdy zamelduje się tam na stałe około 3000 mieszkańców, którzy od kilku lat mieszkają w gminie.
  Podatek od osób fizycznych to największe źródło dochodu do gminnej kasy. Obecnie jest to ponad 17 milionów złotych (zameldowanych mieszkańców jest 17 339).

  Dodatkowe trzy miliony to szansa na kolejne tak potrzebne inwestycje: drogi, przedszkola czy kanalizację. Jednak nawet bez meldunku można sprawić, że nasze podatki zasilą właśnie gminny budżet. Jest to możliwe po aktualizacji adresu zamieszkania w Urzędzie Skarbowym.

  Formularze zgłoszenia aktualizacyjnego są do pobrania ze strony internetowej gminy Dopiewo: www.dopiewo.pl, zakładka "Tu mieszkam, tu jestem zameldowany, tu decyduję".

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  suburbanizacja

  Włodzimierz Nowak, My-Poznaniacy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Przenoszenie się do miejscowości podmiejskich jest procesem szkodliwym dla miasta i całej aglomeracji. To miasto ponosi główny koszt utrzymania infrastruktury dającej życie całej gospodarce...rozwiń całość

  Przenoszenie się do miejscowości podmiejskich jest procesem szkodliwym dla miasta i całej aglomeracji. To miasto ponosi główny koszt utrzymania infrastruktury dającej życie całej gospodarce aglomeracji, to miasto utrzymuje drogi dla całej aglomeracji, szkoły, komunikację publiczną, dzięki której nasze drogi nie zakorkują się do szczętu, zabytki, kulturę dla całej aglomeracji.
  Przez 12 lat 80 tys. ludzi przybyło w gminach Powiatu Ziemskiego, większość zapewne wyprowadziła się z Poznania. Dzisiaj już 1/3 mieszkańców aglomeracji mieszka poza miastem Poznaniem. Niestety rządząca w Polsce PO w dziwny sposób nie uporała się przez prawie 4 lata rządów z ustawą metropolitalną, która jest niemal europejskim standardem. Ustawy takie wymuszają na gminach współfinansowanie zadań, z których korzyści odnosi cała aglomeracja, a dzisiaj ciążą niemal wyłącznie na mieście centralnym aglomeracji.

  To gdzie podatnik decyduje się płacić podatki jest kwestią indywidualnej odpowiedzialności podatnika. Jednak namawianie do meldowania się poza Poznaniem przez gazetę w obecnej sytuacji prawnej Polski (brak ustawy metropolitalnej), w obecnej sytuacji rozwojowej aglomeracji poznańskiej (najszybciej suburbanizująca się aglomeracja w Polsce) i przy obecnej polityce Poznania (jesteśmy miastem, które zaraz będzie wśród najbardziej zadłużonych w Polsce, ale jako niemal jedyne będzie poważnie zagrożone spadkiem dochodów podatkowych, co w biznesie wiązałoby się już z wezwanie do sanacji finansów), jest wykazywaniem się niewiedzą albo nieodpowiedzialnością.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo