Leszno: Rusza nowe kino w 3D

  Leszno: Rusza nowe kino w 3D

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Po raz pierwszy w historii Leszna odbyła się projekcja kinowego filmu w technologii 3D. Centrum Kultury i Sztuki zakupiło i zamontowało w swojej sali specjalistyczny projektor.
  Plany związane z zakupem nowego sprzętu pojawiły się dobre kilka lat temu, kiedy centrum liczyło jeszcze na to, że otrzyma na tę inwestycję dofinansowanie. Dyrekcja kilkakrotnie składała wnioski w Urzędzie Marszałkowskim oraz w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bezskutecznie. Dlatego placówka zaciskała pasa i oszczędzała na własnej działalności, by zgromadzić pieniądze na urządzenie warte blisko 500 tysięcy złotych. Projektor został już zamontowany w sali kinowej na parterze budynku przy ulicy Narutowicza 69.

  Już dziś mieszkańcy mogą obejrzeć przygodową komedię "Podróże Guliwera" (seans zaplanowano na godz. 18) oraz nowy film Jamesa Camerona, twórcy "Avatara", pod tytułem "Sanctum" (seans o godz. 20). Za obejrzenie filmu w technologii 3D trzeba zapłacić 17 złotych (bilet normalny) lub 15 złotych (bilet ulgowy).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo