Swarzędz: Drogowcy zamkną jeden pas wiaduktu

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kierowców jadących w kierunku Swarzędza czekają jutro duże utrudnienia. W związku z budową wiaduktu Antoninek będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruch. Trzeba więc się spodziewać sporych korków na trasie wylotowej z Poznania. A to dopiero początek utrudnień, jakie czekają nas w najbliższych dniach.
  Remont wiaduktu potrwa do kwietnia przeszłego roku

  Remont wiaduktu potrwa do kwietnia przeszłego roku ©Paweł Miecznik

  Przez cały wtorek (od wczesnego rana aż do wieczora) wyłączony z ruchu zostanie jeden pas wiaduktu, prowadzący w stronę Swarzędza. Dotychczas kierowcy mogli korzystać z dwóch.

  - Czasowe wyłączenie pasa spowodowane jest koniecznością udostępnienia go dla ciężkiego sprzętu, pracującego przy budowie - mówi Maciej Rożnowski z firmy Budownictwo Drogowe Siedlecki.

  - To skomplikuje przejazd, który już teraz jest niełatwy, zwłaszcza w godzinach szczytu. Wtedy korki tworzą się czasami już od ulicy Moglileńskiej - mówi Robert Banasiewicz, który codziennie przemierza wiadukt w drodze do pracy w Poznaniu. - Dużo osób może się zdecydować na przejazd osiedlem Warszawskim. Nie zazdroszczę jego mieszkańcom.

  Drogowcy zdecydowali się na wyłączenie pasa, by wielkie maszyny, które służą do układania kolejnych warstw jezdni, nie musiały jeździć razem z innymi samochodami. Zmiany wprowadzone na wiadukcie zostaną oznakowane.

  - Przestrzegamy kierowców przed jeżdżeniem "na pamięć" - podkreśla Maciej Rożnowski.
  Tym bardziej, że w najbliższych dniach kierowców czekają kolejne utrudnienia.

  - W czasie rozpoczynającego się wkrótce montażu nowej konstrukcji mostowej, a także po jego zakończeniu, kierowcy jadący od strony Swarzędza poruszać się będą po jezdni tymczasowej - wyjaśnia Maciej Rożnowski.

  Zdaniem drogowców, te drugie zmiany nie powinny wpłynąć na płynność przejazdu. Cały czas będzie tam obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę.

  Wiadukt w Antoninku jest elementem III ramy komunikacyjnej. Zakończenie budowy planuje się na kwiecień 2012 roku.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo