Wpadli, gdy odbierali okup za skradzioną nawigację

  Wpadli, gdy odbierali okup za skradzioną nawigację

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Szczęście opuściło dwóch mężczyzn, którzy na koncie mieli włamania, kradzieże, wymuszanie okupu. Właśnie gdy chcieli odebrać pieniądze za zwrot skradzionej z samochodu nawigacji GPS, ujęli ich jeżyccy policjanci.
  W połowie stycznia ktoś włamał się do mercedesa i ukradł z niego nawigację. Po pewnym czasie z właścicielem auta skontaktowali się złodzieje: - Dajesz 150 złotych i dostajesz swoją nawigację - usłyszał mężczyzna. Zgodził się na "wymianę", ale… gdy wreszcie umówił się, gdzie i kiedy nastąpi wymiana, dowiedzieli się o tym i mundurowi.

  Pod koniec stycznia policjanci, na stacji benzynowej przy ulicy Obornickiej, zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy chcieli wyłudzić pieniądze od właściciela auta. Znaleźli przy nich kradzioną nawigację GPS, ale nie tylko. Podejrzani mieli przy sobie również telefon komórkowy - gdy sprawdzono jego numery okazało się, że także pochodzi z kradzieży.

  Podczas przesłuchania wyszły na jaw także inne grzeszki Piotra K. i Michała P. Okazało się bowiem, że mężczyźni wcześniej włamali się do dwóch domów jednorodzinnych, z których ukradli biżuterię i gotówkę oraz do czternastu altan na ogrodach działkowych przy ulicy Bis-kupińskiej.

  Zdaniem śledczych, mają na koncie również kradzież ze sklepu wędkarskiego. Na Jeżyckiej wyrwali przechodzącej kobiecie torebkę. Za włamania i kradzieże mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo