Poznań: Rowerem w dziurę

  Poznań: Rowerem w dziurę

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dziury w jezdniach mogą być groźne nie tylko dla kierowców i samochodów, ale również dla rowerzystów i ich jednośladów. Zarówno jedni, jak i drudzy mogą domagać się odszkodowania od zarządcy drogi.
  Dziur jest dużo, również obok krawężników. A to właśnie koło nich najczęściej jeżdżą miejscy rowerzyści. Spotkanie cyklisty z dziurą może mieć konsekwencje zdrowotne. Upadki bywają bolesne.

  - Wpadając w taką dziurę, można też uszkodzić rower, na przykład obręcz koła czy oponę - mówi Ryszard Rakower, prezes poznańskiej Sekcji Rowerzystów Miejskich.
  Wtedy można się domagać odszkodowania od zarządcy drogi. Jednak nie jest to często wykorzystywane przez właścicieli jednośladów.

  - Nie słyszałem o takim przypadku - twierdzi Rakower.
  - W ciągu ostatnich kilku lat był chyba tylko jeden wniosek o odszkodowanie - mówi Dorota Wesołowska z Zarządu Dróg Miejskich. - I nie dotyczył on uszkodzenia roweru na takim ubytku w jezdni.

  Wtedy rowerzystka wjechała na nierówne płyty chodnikowe, między nimi zaklinowało się koło i upadła, uszkadzają swój pojazd.

  Odszkodowania od zarządcy drogi mogą się domagać również piesi, którzy na przykład złamią nogę, potykając się na dziurze. W takich sytuacjach, podobnie jak w przypadku uszkodzenia samochodu, najlepiej zapisać dane świadków, zapamiętać miejsce, w którym doszło do zdarzenia oraz zrobić zdjęcie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo