Media: Były prezes szefem rady Merkurego

  Media: Były prezes szefem rady Merkurego

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej rady nadzorczej Radia Merkury. Jego celem było wyłonienie przewodniczącego rady oraz zastępcy. Najpoważniejszym jednak zadaniem, które stanęło przed nową radą, był wybór spośród własnego grona osoby, która weszłaby do zarządu spółki. Był w nim wakat od momentu odwołania Filipa Rdesińskiego.
  Delegatem rady został specjalista prawa prasowego Tomasz Naganowski. W zarządzie będzie zasiadał jednak tylko trzy miesiące, dopóki nie zostanie wyłoniony nowy zarząd, a w tym prezes. Przepisy zezwalają, aby w tym czasie pracował w zarządzie rozgłośni, będąc jednocześnie w jej radzie nadzorczej.

  Na przewodniczącego rady nadzorczej został wybrany Piotr Frydryszek, który kierował radiem przez 20 lat, zanim prezesem Merkurego został w zeszłym roku, odwołany później, Filip Rdesiński.
  Zastępcą przewodniczącego wybrano wczoraj medioznawcę Jędrzeja Skrzypczaka.

  Następne posiedzenie rady odbędzie się 21 lutego. Kolejne zadania, które przed nią stoją, to zdecydowanie, ile osób ma liczyć zarząd rozgłośni (może to być jedna osoba, dwie lub trzy) oraz ogłoszenie konkursu na kandydatów na członków zarządu.

  Według nowej ustawy zostaną oni wybrani w trzyetapowym konkursie i przedstawieni do akceptacji Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

  - Cała procedura może potrwać - przy założeniu scenariusza optymistycznego - do końca kwietnia - uważa nowo wybrany przewodniczący rady nadzorczej Radia Merkury Piotr Frydryszek.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo