Piłkarze Legii Warszawa przegrali w Lokeren po raz pierwszy w Lidze Europejskiej

LUMAR
Legia Warszawa przegrała w Belgii z KSC Lokeren 0:1 (0:1) w meczu piątej kolejki grupy L Ligi Europejskiej. Mistrz Polski, wygrywając cztery poprzednie mecze, już wcześniej zapewnił sobie awans do 1/16 finału.

Gospodarze jedynego gola zdobyli już w siódmej minucie. Prostopadłym podaniem popisał się wówczas Hans Vanaken, a w bocznym sektorze pola karnego piłkę przejął Brazylijczyk Junior Dutra, który po chwili dośrodkował z powrotem do Belga. Vanaken nie miał problemu z wykończeniem akcji.

W drugiej połowie mieli sporą przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować zdobyciem przynajmniej wyrównującej bramki.

W drugim meczu grupy L Trabzonspor pokonał w Turcji Metalista Charków 3:1 i z dorobkiem 10 punktów traci do Legii dwa. O zwycięstwie w grupie L zdecyduje zatem bezpośrednie spotkanie prowadzącej dwójki 11 grudnia w Warszawie.Lokeren pomimo wczorajszego zwycięstwa nie ma już szans na awans

KSC Lokeren – Legia Warszawa 1:0 (1:0). Bramka: Hans Vanaken (7).
Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Astiz, Guilherme – Kosecki (46. Żyro), Vrdoljak, Duda, Jodłowiec, Kucharczyk – Orlando Sa (63. Saganowski).

Trabzonspor – Metalist Charków 3:1 (1:0). Bramki: Essaid Belkalem (36), Mehmet Ekici (87), Sefa Yilmaz (90+5) – Wołodymyr Homeniuk (68).