Inwestycje: Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie...

  Inwestycje: Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie kamienicy na ul. Wodnej w Poznaniu

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Budynek, choć nowoczesny, ma się dobrze wpisywać w otoczenie

  Budynek, choć nowoczesny, ma się dobrze wpisywać w otoczenie ©archiwum

  Kto nie wierzył wcześniej - teraz będzie musiał - już niedługo przy skrzyżowaniu ulic Garbary i Wodnej stanie piękna kamienica.
  Budynek, choć nowoczesny, ma się dobrze wpisywać w otoczenie

  Budynek, choć nowoczesny, ma się dobrze wpisywać w otoczenie ©archiwum

  - Zakończyły się właśnie prace związane z rozbiórką starej zabudowy działki - informuje Andrzej Marszałek, przedstawiciel spółki "Watergate", realizującej inwestycję. - Trwa porządkowanie terenu i przygotowywanie go pod zabudowę, a już za około dwa-trzy tygodnie rozpoczną się właściwe prace.

  Spółkę komandytową "Watergate" powołano specjalnie po to, by zbudowała kamienicę przy Wodnej 15. Nazwa firmy nie jest przypadkowa, opodal znajdowała się niegdyś Brama Wodna.
  Rozebrano ją pod koniec XVIII wieku. Teraz w miejscu dawnej secesyjnej kamienicy stanie nowoczesna, według projektu Pracowni Projektowej Sterzyński Sucharski s.c., który zajął I miejsce w konkursie zorganizowanym przez inwestora, czyli Inwestycje Wielkopolski oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich z udziałem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Budynek formą oraz gabarytami nawiązywać ma do sąsiadujących z nim kamienic z przełomu XIX i XX wieku. Ażurowa konstrukcja wypełniona będzie dużą ilością szkła, co nada mu lekkości. Główna część będzie miała pięć kondygnacji z użytkowym poddaszem. Na wyższych piętrach powstaną mieszkania. Dół, a także kondygnacja podziemna, przeznaczone są na działalność handlową i usługową.

  Przebudowana zostanie także oficyna, która zyska połączenie z budynkiem głównym. Najniższą kondygnację stanowić będzie biuro. W sumie w kamienicy przy Wodnej 15 będą 33 lokale mieszkalne, jedno biuro i pięć lokali usługowo-handlowych.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo